Dorostenci na Kalvárii bodovali

Pelhřimov, Havlíčkův Brod – K prvnímu jarnímu zápasu odjeli dorostenci brodského Slovanu do Pelhřimova, kde se jim na umělé trávě na Kalvárii se stejně starými vrstevníky dařilo.

30.3.2011

Šťastlivcem, který rozhodl utkání, byl brodský starší dorostenec David Klement (vpravo v tmavém v souboji o míč), který vstřelil v osmdesáté minutě druhý gól, který byl nakonec vítězný. Foto: Ivo Havlík

DIVIZE ST. DOROSTU
PELHŘIMOV – H. BROD 1:2
Před jarními boji prošel kádr staršího dorostu několika změnami. Do A-týmu byl přeřazen Hübner a Polívka. Hostování z Lučice bylo ukončeno záložníku Hermanovi a třetímu brankáři Svobodovi. Na hostování na Lipnici odešel stoper Petr Šíma.

Do Pelhřimova neodjel ještě nemocný Švec a na horách se rekreující Semrád. Tím měl usnadněnou roli trenér Pavlas, který tak neměl problém postavit základní jedenáctku v rozestavení 4:5:1 proti prvnímu celku tabulky. Toto rozestavení slavilo úspěch. Pelhřimovští fotbalisté se těžko dostávali do zhuštěného bloku hostující obrany. Domácí fotbalisté byli lepším týmem, ale dělali chyby v rozehrávkách. Do poločasu se brodští dorostenci dostali dokonce do vedení po přísně nařízené penaltě, kterou proměnil Berky.

Po příchodu z kabin pokračovali domácí v náporu, ale naráželi na dobře fungující obranu hostí. Tlak však narůstal a bylo otázkou času, kdy se Pelhřimovu podaří vyrovnat. Jenže se povedl další brejk brodským hráčům a Klement deset minut před koncem nechytatelnou střelou prakticky rozhodl o osudu utkání. Když už se zdálo, že Soukal udrží čisté konto, vymotal Homola dva brodské hráče a po jeho centru pelhřimovský hráč snížil na konečných 1:2.
„V přípravě se nám nedařilo proměňovat vyložené šance a hra v defenzivě byla špatná, ale prvním mistrákem se to otočilo,“ smál se trenér staršího dorostu Ondřej Pavlas.
Góly: Berky, Klement. ČK: 1:1 (Berky). Poločas: 0:1. H. Brod: Soukal – Pazderka, Gramer, Havel, Beránek – Špiňar, Sůva, Staněk (84. Horák), Berky, Klement – Petřík (88. Krejdl).

DIVIZE ML. DOROSTU
PELHŘIMOV – H. BROD 1:3
Za nepříznivého větru se hrál v prvním poločase jen průměrný fotbal. Hned v šesté minutě se dostali mladší dorostenci brodského Slovanu do vedení zásluhou záložníka Mejstříka. Po půlhodině hry mohl zvýšit vedení Prokš, ale svoji příležitost promarnil.

Po přestávce šli brodští hráči do dvoubrankového vedení, když dotlačil míč za domácího brankáře Šotola. Obdržená branka domácí hráče probudila a hned si vypracovali dvě gólové příležitosti a ta druhá přinesla ovoce, bylo sníženo na 1:2. O výsledku se rozhodlo čtyři minuty před koncem zápasu, kdy domácí odmítli vyrovnání a z protiútoku je trestal Prokš po pěkné přihrávce Mejstříka – 1:3.

„Za bojovný výkon je potřeba pochválit celé mužstvo. Ve hře bylo ještě plno nepřesností, ale hráči tyto nedostatky nahradili právě bojovností,“ chválil hráče trenér František Souček.
Góly: Mejstřík, Šotola, Prokš. Poločas: 0:1. H. Brod: Žáček – Molák, Hofrichter, Horák, Špiňar (41. Venc) – Henek, Vendl, Mejstřík, Prokš – Krejdl (77. Chalupa), Šotola (55. Meloun).

30.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.