Ten ve čtvrtek na tréninku odevzdal vedení klíče a své účinkování v Lípě ukončil. Jaké byly důvody jeho odchodu těsně před jarními boji?

„Borcům se nechce trénovat a aby se mi jich scházelo čtyři nebo sedm, tak to nemá smysl. Já to buď budu dělat pořádně nebo vůbec,“ řekl důvody Petr Kuchta a pokračoval:

„V Lípě je dvacet fotbalistů a rozdělil bych je do tří třetin. První třetina ta nevynechá trénink. To je Martínek, bratři Prokšové, Jakub Havel, Exner nebo Krpálek. Pak je druhá třetina. To jsou hráči, kterým když doma vypnou proud od počítače, tak přijdou a třetí třetina hráčů jsou Fejt, Mareš Kříž, Starý, a ty nepříjdou ani když vypnou proud. Těch kluků mi je na jednu stranu líto. Je jiná doba a mladým se nechce na sobě pracovat. Já jsem si myslel, že to změním, ale když nechtějí samotní hráči, tak to nejde.“

Vedení Lípy už začalo shánět i náhradu a na tři zápasy jsou domluveni s bývalým brodským trenérem Zdeňkem Jungvirtem. „Zatím jsme domluveni na tři zápasy. Kluky jsem viděl za poslední dva roky jen dvakrát a pokud bych do toho měl jít, tak si nejprve musím udělat obrázek,“ prozradil Jungvirt.