Podzimní lídr tabulky Lučice si stále drží dvoubodový náskok na druhou Ledeč B. Třetí Staré Ransko ztrácí čtyři body a poslední slovo ještě neřekla Mírovka, která disponuje kvalitním kádrem. V sedmnáctém kole byla doma úspěšná Lučice, která si vítězstvím nad Starým Ranskem 2:0 právě vytvořila již zmiňovaný náskok na tohoto soupeře.

„Výsledek mě potěšil, ale pořád nic neřeší. My nic lámat přes koleno nebudeme. Buď to půjde, nebo ne. Jdeme od zápasu k zápasu a na konci uvidíme, jak dopadneme. Mančaft je dobře nachystaný, ví, co má hrát a rozhodně nejsme pod tlakem,“ má jasno o dalším průběhu soutěže lučický trenér Zdeněk Pecha.
V posázavském miniderby si Ledeč B poradila se Světlou B 4:0 a udržuje kontakt s lídrem tabulky, se kterým se utká ve třiadvacátém kole na lučickém „pažitu“.

K překvapení došlo v Mírovce, která s posledním Šlapanovem pouze remizovala 1:1 a přišla do konce sezony o svého tahouna Jana Šimona. „Pro nás to je určitě ztráta, ale víc než výsledek mě mrzí ztráta našeho nejlepšího hráče Honzy Šimona, který má urvaný meniskus. Náš kádr je úzký a tímto se oslabil. V zápase se Šlapanovem nám chyběli čtyři hráči kvůli svatbě a naše béčko hrálo ve stejný den. Takže nám vypomohli dorostenci. Každopádně nic nevzdáváme a budeme se prát o přední příčky,“ tvrdí trenér Mírovky Michal Marek.