Další kolo, které začíná už dnes, tak divákům nabídne hned několik zajímavých utkání.

Největší trumfy drží ve svých rukou hráči Lučice, kteří mají čtyřbodový náskok před Starým Ranskem. Za ním v těsném závěsu následuje rezerva Ledče nad Sázavou a bez šance stále není ani Mírovka a Lipnice nad Sázavou.

Boj o záchranu

Ještě vyrovnanější je situace na opačném pólu tabulky. Loňský nováček ze Šlapanova, který byl po podzimu na odpis, se na jaře nadechl čerstvého vzduchu a začal šlapat na paty Sobíňovu, Rozsochatci i přibyslavskému béčku. Notně mu k tomu dopomohla i poslední výhra nad Ledčí, která se dá bez skrupulí nazvat dosavadním největším překvapením jara. Pozorně musí sledovat výsledky mančaftů ze dna soutěže i Golčův Jeníkov a Veselý Žďár.

Právě Šlapanov může v dalším kolem dokonce zamíchat i postupovými kartami. Zajíždí totiž na půdu Starého Ranska, a jakýkoliv bodový zisk by byl vítaným impulsem v zápasu o bytí v soutěži.

„Přestože, je to soupeř z druhého konce tabulky, nelze očekávat jednoduché utkání,“ konstatoval na webových stránkách Starého Ranska obránce týmu Pavel Novosad.

V dalším duelu přivítá Lučice béčko Přibyslavi. Pozice favorita velí domácím jednozančně zvítězit a udržet si tak odstup od svých pronásledovatelů. Naopak těžká šichta čeká Ledeč, kterou ve šlágru kola přivítá zkušená Lipnice nad Sázavou.

Bitvu dvou týmů, kterým stále o něco jde, uvidí diváci v Mírovce. Domácí prohráli v posledním kole 4:0 na hřišti Starého Ranska, a pokud si chtějí stále udržet naději na postup, musí jednoznačně předposlední Rozsochatec porazit. Jenže ani papírový outsider se předem rozhodně nevzdává.

„Ale bude nám chybět několik hráčů ze základu. Venc, Bílek, Křivský a Dočkal,“ vypočítával absence kouč Rozsochatce Karel Pazderka. Ten ale rozhodně nehází flintu do žita.
„Pokud však budeme aktivní a dáme do hry srdíčko, určitě bychom si mohl minimálně bod domů odvézt,“ dodal bojovně Pazderka.