Po urputném boji vyhráli a se ziskem třiceti bodů jsou již „za vodou“, definitivně si zajistili další účast v divizní soutěži. S čistým kontem bez problémů byli úspěšní také jejich mladší kolegové.

DIVIZE ST. DOROSTU
H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 2:0
Domácí postrádali čtyři hráče zakladní sestavy - Petříka, Gramera, Beránka a Sůvu - a doslova vydřeli vítězství. Hosté totiž začali ve svižnějším tempu, fotbalisté Slovanu do přestávky většinou bránili a vůbec na meziříčskou svatyni nevystřelili. Jediná slibná akce Hubnera skončila ve vápně bez konečné střely.

I po pauze pokračoval rychlý a pohledný fotbal, stop všech slibných akcí však končil na hranici velkého vápna. Až po hodině hry si připravili chlapci z Losů gólovou příležitost, střela Polívky po závaru však jenom orazítkovala břevno. Uhodilo však o pár sekund později, kdy po chybě obránců i gólmana se k lacinému gólu dostal Klement 1:0.

Čtvrt hodiny před koncem mohl jistit Semrád, v tutovce ho však zastavil praporek čárového rozhodčího. Potom však po ideální přihrávce Polívky vystavil pojistku Semrád 2:0.

Moravané však boj nevzdali, ale deset minut před koncem chytalo za brodského brankáře břevno a na kýžený bod již nedosáhli. „Spokojen jsem se ziskem bodů, méně již s herním projevem, absence čtyř klíčových hráčů byla znát. Jen v průměrném kolektivu se nejvíce dařilo Špinarovi,“ pochválil hbitého pravého obránce kouč Ondřej Pavlas.

Góly: 60. Klement, 72. Semrád. Rozhodčí: Talpa, ŽK: 2:2. Diváci:50. Poločas: 0:0. Havlíčkův Brod: Rajdl - Havel, Hofrichter, Pazderka (46. Mejstřík),Špinar - Polívka (88. Krejdl), Staněk, Berky - Hubner, Báča (57. Semrád).

DIVIZE ML. DOROSTU
H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 3:0
Derby přineslo kvalitní útočnou kopanou bez emocí s řadou zajímavých momentů, o což se zasloužila obě družstva. Domácí chlapci postrádali zraněné hráče Haláka a Horna.

Začátek patřil Moravanům, dvakrát brilantně zasahoval gólman Žáček. Potom již převzal iniciativu Slovan a ve 21. minutě ideální centr Krejdla zužitkoval Prokš. Hosté byli také aktivní a z trestného kopu trefili břevno, na druhé straně zazdil tutovku Šotola. I po přestávce se hrál oboust ranně ofenzivní fotbal.

Hned v úvodu se uvolnil ve vápně Prokš, jeho přihrávku Šotola sice nezužitkoval, ale sám Prokš akci důrazně zakončil 2:0. Pojistku na výhru zařídil až deset minut před koncem Krejdl, kdy po akci Mejstříka skóroval do prázdné svatyně.

„Kluci potvrdili dobrou formu a zápas se jim vydařil. Dobře pracovala obrana, aktivní byli záložníci, útočníci si vypracovali dostatek gólových příležitostí. Zabral celý kolektiv, je však nutné vyzvednout výborné výkony brankáře Žáčka a obránců Vence s Vendlem,“ prozradil vedoucí mužstva Jan Tuhý.
Góly: Prokš 2, Krejdl. Rozhodčí: Horák. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Žáček – Molák, Vendl, Horák, Venc – Henek (66. Meloun), Mejstřík, Prokš (60. Svoboda), Šotola ( 53. Tuhý) – Štědrý, Krejdl (79. Pešek).