Štoky dostaly naloženo od lídra z Janovic

Havlíčkobrodsko /FOTOGALERIE/ – Světelští fotbalisté nezaváhali a pronásledují lídra átřídní tabulky, Janovice. Ztraácejí šest bodů.

16.5.2011

Janovický Vratislav Cvach (vlevo v souboji se štockým Miroslavem Kubátem) měl v neděli dopoledne nabito. Pod jasnou domácí výhrou 4:0 se Štoky se podepsal dvěma přesnými zásahy.Foto: DENÍK/Jan Černo

VĚŽNICE – LEDEČ 2:1
Nehrál se příliš pohledný fotbal. Byla to spíše nakopávaná. Do vedení dostal domácí Šejstal, který byl u balonu dřív než brankář Vitiska. Věžnický útočník ho přelomoval a otevřel skóre – 1:0. „Nepříjemně ho při tom sundal. Dostal jen žlutou kartu. Naštěstí mohl Šejstal pokračovat ve hře,“ dodal předseda klubu Bohuslav Chalupník.

Po změně stran pokračovalo nefotbalové nakopávání míče. V 55. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Jaroš, když vyražený balon ledečského gólmana dopravil do sítě. Vitiska musel kvůli zranění v 67. minutě vystřídat a mezi tři tyče se postavil Havlíček. Hosté pak potvrdili svou kvalitu, když se po samostatném úniku prosadil Pajer. To však bylo z jejich strany vše. PO celý se spíše věnovali diskutování s rozhodčím.
Góly: 6. Šejstal, 55. Jaroš – 73. Pajer. Rozhodčí: Rosický: ŽK: 2:8. ČK: 0:1 (83. Příhoda). Diváci: 50. Poločas: 1:0. Věžnice: Šrámek - Martínek, Diviš, Chalupník, Prokeš – Neuvirt (78. Fikejz), Kölbl, Brukner, Kunc – Jaroš (60. Havlíček), Šejstal. Ledeč: Vitiska (67. Matějka) – Pajer, Šťastný, Příhoda, Janů, Hasen, Kafka (46. T. Heger), Hoffmann, Lebruška, Kalivoda, M. Heger.

H. BOROVÁ – SVĚTLÁ 0:3
V tomto duelu se hrálo více na polovině domácích. První velkou šanci měl světelský kanonýr Křikava, ale zatím se ještě mýlil. Poté obránci Borové vyřešili nepříjemný závar před vlastním brankářem. A tak se šlo za bezbrankového stavu do kabin.

Po změně stran už ale začal úřadovat Křikava. Nejprve otevřel ve 48. minutě skóre po centru Tůmy. Hned vzápětí mohl srovnat Tonar, jenže minul branku. To domácí nakoplo a dostali soupeře pod tlak, ze kterého ale branka nepadla. A vzal vše do svých rukou světelský střelec. A dalšími dvěma brankami rozhodl o osudu utkání. Zdecimovaný celek Borové sice předvedl bojovnost, ale na tři body to nestačilo.

Góly: 48., 71. a 79. Křikava. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:0. H. Borová: P. Veselý – Janáček, P. Veselý, Jaroslav Veselý (63. Pecha), Klement – Stejskal, Chlubna, Frichbauer, Tonar (71. Blažek) – Hošák, Štefáček (79. Novosad). Světlá: Janota – Dvořák, Čáslavský, Valenta, Císař – Jelínek, Tůma, Pohněval, Karel (73. Sobek) – Křikava, Štros (83. Dibelka).

PŘIBYSLAV – POHLED 0:1
Domácí samozřejmě vstoupili do utkání aktivně, ale nasazené tempo dokázali udržet jen prvních deset minut. Poté začali kazit a podobně jako Pohled začali až příliš spoléhat na nakopávané míče. Jediný gól utkání padl v 21. minutě po rohu. Domácí nechali naběhnout Sobotku ze zadní tyče na střed, kde jen lehce usměrnil míč do sítě – 1:0. Domácím bylo ještě hůř, když v 34. minutě musel odstoupit tahoun Krčál.
Po změně stran si opět Přibyslav vytvořila mírnou převahu, ale jejich snažení uťala červená karta. Ještě v závěru se snažili domácí o vyrovnání, ale marně.
Gól: 21. Sobotka. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Diváci: 90. Přibyslav: Prchal – Teml, Svoboda, Krčál (34. Votava), Smejkal – Strašil, Pochop, Němec, Škacha – Vykoukal, Musil. Pohled: Růžička – Doležal, Eis, Sobotka, Zych, Fišer, Mach, Říha, Šikner (86. Freudenreich), Horáček, Beran (60. Janďourek).

CHOTĚBOŘ – SPEŘICE 2:0
Chotěboř byla po celý zápas o něco aktivnější a vypracovala si i více šancí. Hned v úvodu se do šancí dostal Jiří Hlaváček a Benák, ale speřický gólman se proti jejich střelám vytáhl. V 19. minutě byl faulován při průniku k brance Hlaváček a z následného přímého kopu trefil Somerauer parádně šibenici – 1:0. I poté si vytvářeli šance domácí, ale už bez gólového efektu.
Po změně stran byla Chotěboř i nadále aktivní, ačkoliv se už začalo více hrát ve středu hřiště. V 65. minutě Šimon jen těsně střílel vedle, jedinou šanci si vytvořily Speřice v 80. minutě, ale střela z dálky mířila mimo. Pojistku přidala Chotěboř v závěr, když se z penalty trefil Martin Odvářka.
Góly: 19. Martin Somerauer, 90. M. Odvářka (PK). Rozhodčí: Mádl. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Chotěboř: Benc – Čáp, R. Odvářka, M. Čapek, Běloušek – Jiří Hlaváček (38. Jan Hlaváček), Martin Somerauer, Málek (54. Langer), Šimon (83. Marek Somerauer) – M. Odvářka, Benák.

JANOVICE – ŠTOKY 4:0
První půlka nabídla jasnou převahu domácích, ale moc pohledný fotbal se nehrál. Ve 22. minutě Chvach chytře vyzrál na dva obránce, obešel i gólmana a zavěsil. Štoky vyprodukovaly v první půlce jen jednu střelu, ale ta gólem neskončila.
Ve druhé půlce domácí zabrali a byla jen otázka, kolik dají z velké převahy gólů. O druhý se postarali Černý, který našel z rohu Šuhaje a ten střelou k tyči nezaváhal. Poté neudržel Uhlíř míč, na který vystartoval Šuhaj, ale byl sražen obráncem a Padrnos si s penaltou věděl rady. Na konečných 4:0 pak upravil janovický Cvach, který dostal míč od Špendlíček, zasekl si ho a znovu obešel gólmana a skóroval do odkryté branky.
Góly: 22. a 71. Cvach, 47. Šuhaj, 67. Padrnos (PK). Rozhodčí: Sláma. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas 1:0. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, Havel (60. Prokš), Stehlík – Kubát, P. Bulant, A. Dáňa, M. Bulant (72. M. Dáňa) – Buben, Lóži.

DLOUHÁ VES – PELHŘIMOV B 1:2
Dlouhá Ves opět nezískala ani bod. V utkání s pelhřimovskou rezervou se skóre měnilo hned v úvodních minutách. Už v té třetí šli do vedení hosté. To se prosadil Vonásek. O sdvě minuty později vyrovnával Hranický. Rozhodující gól přišel v 66. minutě. Hovorka zařídil hostům tři body za vítězství 2:1. Dlouhá Ves na bodový zisk stále čeká.
Góly: 5. Hranický – 3. Vonásek, 66. Hovorka. Rozhodčí: Sýkora, ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Dlouhá Ves: Výborný – Krečman, Henzl, Janáček (66. J. Svoboda), Pabousek – Lukačina, Hranický, Meloun, Pospíchal (73. Vpšický) – Cibulka, O. Svoboda (70.Němec).

16.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.