Havlíčkobrodsko – Chotěbořská rezerva dokázala porazit béčko Brodu a splnila rčení: Tonoucí se stébla chytá.

30.5.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

CHOTĚBOŘ B – H. BROD B 2:1
Na konci tohoto duelu byli spokojenější domácí, kteří tak udělali další důležitý krok k záchraně. V prvním poločase šla do dvoubrankového vedení chotěbořská rezerva. Trefil se Bílek a Šimon.

Po změně stran se střelecky prosadili i hosté. Na 2:1 snížil Valášek. Poté následoval tlak Brosu, během kterého si vytvořil tři vyložené šance, ale bez gólového efektu. „Opět se projevila naše střelecká impotence,“ pokrčil rameny brodský kouč Martin Křišťál. „My jsme byli o ten gól lepší,“ potvrdil chotěbořský trenér David Konečný.

Góly: 27. Bílek, 36. Šimon – 55. Valášek. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Chotěboř B: Vykoukal – Haltův, Mudruňka, Čapek, Odvářka – Krédl (87. M. Somerauer), Hlaváček (75. Rakušan), Šimon, P. Somerauer – Bílek (86. Neuwirth), Langer. H. Brod B: Chudoba – Veselý, Vrba, Koblížek, Udržal – Klement, Fialka, Valášek, Pazderka (72. Kuncmuller) – Zeman, Zimprich.

KAMENICE – ŽDÍREC B 4:1
Z vysoké výhry se radoval favorit, ale Ždírec v Kamenici nehrál vůbec špatně. Kamenice si v první půli vytvořila tříbrankový náskok, když se dvakrát trefil Tesař a jednou T. Zahradník. Těsně před přestávkou hosté využili chvilkového zmatku v domácích řadách ke korekci výsledku. Po obrátce sehrál hlavní roli kamenický P. Zahradník. Nejprve neproměnil penaltu, když nechal vyniknout brankáře Tomáška, a v 67. minutě překrásným lobem pečetil výhru svého týmu.
Góly: 7. a 27. Tesař, 16. T. Zahradník, 67. P. Zahradník – 44. Klement. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 3:1. Ždírec B: Tomášek – Polanský, Doležal, Málek, Havelka, Klimeš, Jiří Matějka, Němec, Jan Matějka, Máša, Klement.

KOŽLÍ – LÍPA 1:1
Koželským fotbalistům zápas příliš nevyšel. V 5. minutě chybovala středová řada Kožlí a Böhm technickou střelo z hranice vápna překonal Valu. Ve 40. minutě se nešťasně zranil Mikula, kterého odvezla sanitka s tržnou ránou.
Vyrovnání přišlo jedenáct minut po přestávce, kdy hosté zahráli ve vápně rukou, a penaltu proměnil Šimek, který dal konečnou podobu výsledku.
Góly: 59. Šimek (PK) – 5. Böhm. Rozhodčí: Nechvátal, ŽK: 1:2. Diváci: 100. Kožlí: Vala – Vladyka, Pešek, Brzoň, Radoš (64. Machovec) – Vosyka, Voplakal, Šimek, Mikula (40. Pajer) – Blažejovský, Trpišovský. Lípa: Exner – Martínek, Prokš, Fejt, Souček – Bouda, Kučírek, Böhm (59. Kutlvašr), Sedlák – Havel, Hrdlička.

HABRY – H. CEREKEV 4:1
Už ve 2. minutě šli hosté do vedení, když se po chybě domácí obrany prosadil Chadim. O pět minut později ale Habry vyrovnaly. A po čtvrt hodince hry už bylo skóre otočeno. Penaltu proměnil Korel. Cerekev pak nastřelila břevno a domácí neproměnili několik slibných šancí.
Pět minut po návratu z kabin zvýšil na 3:1 Michal a bylo prakticky po zápase. Hosté rezignovali a dohrávalo se jen z povinnosti. V poslední minutě pak ještě dal konečnou podobu výsledku opět Kudláček.
Góly: 7. a 90. Kudláček, 15. Korel (PK), 50. Michal – 2. Chadim. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (82. Rysl). Diváci: 80. Poločas: 2:1. Habry: Krátký – Vrdský, Janouch, vavřička, Šembera – Kudláček, Kvanka, Korel, P. Bártík (56. Moravec) – J. Bártík (64. Příbramský), Michal (76. Rajter).

TIS – PACOV B 6:3
Brankové hody viděli diváci, kteří se přišli za slunného odpoledne podívat na fotbal do Tisu. Domácí šli rychle do vedení, v 8. minutě to bylo již 2:0, ale hostům se podařilo o deset minut později korigovat. Tisovští fotbalisté však našli rychlou odpověď v podobě dalších dvou branek a do kabin se tak odcházelo za stavu 4:1.
Ve druhé půli to byl opět otevřený fotbal, obě mužstva přidala po dvou brankách. Hattrickem se blýsknul ostrostřelec Zezulák.
Góly: 4., 24. a 55. Zezulák, 7. J. Benák , 22. a 75. Krajíček – 20. Gavrecký, 72. Krejča, 80. Pavelec. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 4:1. Tis: Havel – Kučera, Zadina, Mareš, P. Benák (46. Vacek) – J. Benák (53. Kozlík), Kubát (53. Hlaváč), Rosecký, Krajíček – Zezulák, Bláha.

Předehrávka 24. kola
BUDÍKOV – HABRY 2:0

Góly: 54. a 87. Smereka. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 4:6. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Habry: Krátký – Vavřička – Janouch, Raiter, Michal, Kudláček, Korel, J. Bártík (66. Moravec), P. Bártík, Vrdský, Kvanka.

30.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
Dušičky.
4

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Na fotografii jsou žáci ZŠ a MŠ Herálec paní učitelky Ivety Kloudové. Na snímku s asistentkou pedagoga Miloslavou Špalkovou (vlevo).Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ a MŠ Herálec

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Šmolovy jsou stále jediný neporažený tým

Havlíčkův Brod – Týmy ze spodku tabulky okresního přeboru nadělaly problémy třetí Přibyslavi B a Kožlí. Šmolovy stále drží neporazitelnost, když porazily Vísku 4:0. Sobíňov stále ještě ve III. třídě tápe. Tentokrát nestačil na béčko Havlíčkovy Borové.

Slovan zabral, porazil Strání

Vysočina – Fotbalisté Havlíčkova Brodu zvládli veledůležitý zápas a v souboji nováčků v rámci 11. kola divize D porazili na svém hřišti Strání.