DIVIZE ST. DOROSTU
SPARTA BRNO – H. BROD 0:2
Brodská marodka je tak široká, že do Brna odjelo pouze torzo ze základní sestavy. Domácí na chlapce z Losů doslova vlétli, měli místy i drtivou převahu, vytvářeli si i gólové příležitosti, na štěstí však měli vychýlenou střeleckou mušku, a tak uhodilo na druhé straně. Klement okamžitě rozehrál faul z poloviny hřiště za obranu na Švece a ten po samostatném úniku prostřelil brankáře 0:1. Soupeř v aktivitě nepovoloval, brodští chlapci se zmohli jenom na několik rychlých protiútoků, jinak úporně bránili.

Slovan posune ročníky

Po změně stran Brno přece jenom polevilo v tempu, stále však mělo míč častěji na svých kopačkách, zpřesnilo střelbu, takže dvakrát za gólmana Soukala chytalo břevno. V poslední čtvrthodince se Slovan vymanil z tlaku, na brněnského gólmana běžel osamocený Semrád, tutovku však neproměnil. Dvě minuty před koncem si na centr Klementa naběhl Berky a parádní hlavičkou zavěsil na konečných 0:2.

„Soupeř byl lepší, kluci zápas odjezdili, dřeli a výhra je odměnou. Pochvalu zaslouží celý kolektiv, když se nedařilo, dali všichni do hry srdíčko a makali. Fyzičkou vynikli Klement s Berkym, bez nich bodový import nebyl možný. Dařilo se Hornovi, který vládl ve vzdušných soubojích, Šotolovi, který se nezalekl brněnských obránců a Svobodovi, jehož příchod na hřiště byl velkým oživením naší levé strany, kde již fyzicky odcházel Švec. Od příštího kola posunuje Slovan ročníky. Chlapcí ročníku 1992 již uvidíme v mužích, zbylé ročníky se posunou nahoru do týmů a soutěží, které budou hrát příští rok. My již prakticky pět kol hrajeme s mladším dorostem,“ připomněl šéf brodské lavičky Ondřej Pavlas.
Góly: Švec, Berky. Poločas: 0:1. Havlíčkův Brod: Soukal – Pazderka, Hron, Staněk, Šotola (60. Svoboda) – Švec, Klement, Berky, Venc – Semrád (80. Krejdl, Báča (89. Rajdl).

DIVIZE ML. DOROSTU
SPARTA BRNO – H. BROD 0:4

V důležitém utkání o popředí divizní tabulky se střetl Slovan na podmáčené umělce s ambiciózním rezervním celkem ligové Sparty Brno. Moravané začali zostra, hned v úvodní minutě zneškodnil tutovku Žáček, po deseti minutách však převzali iniciativu chlapci z Vysočiny. V útoku úřadoval Krejdl, ze tří gólových příležitostí proměnil až tu třetí, ale pro předchozí ofsajd nebyla uznána. Skóre se měnilo až v 17. minutě, kdy Štědrý šikovně uvolnil Henka a ten se nemýlil 0:1.

Hned na začátku druhého poločasu si oba hráči úlohu vyměnili, výbornou přihrávku Henka dorazil Štědrý na 0:2. Slovan se dostal do tlaku, nejdříve brněnský gólman střelu Štědrého stačil vyrazit, na jeho další samostatný průnik již nestačil 0:3. Konečný účet podepsal deset minut před koncem Krejdl, jemuž připravil tutovku autor úvodního gólu Henek.

„Vzdor výhře je stále co zlepšovat, zdokonalovat hru jeden na jednoho, zpracování míče v pohybu i koncentrovanost na hru v průběhu celého zápasu. Bezchybný výkon odvedl stopér Horák, v záloze byl nejlepší Henek, dařilo se aktivnímu Štědrému. Pochvalu zaslouží i rychlý a technický Krejdl, který na sebe stáhl pozornost, v koncovce mu však chybí trocha klidu a snad i štěstí,“ postřehl vedoucí mužstva Jan Tuhý.
Góly: Štědrý 2, Henek, Krejdl. Poločas: 0:1. Havlíčkův Brod: Žáček – Molák (71. Šotola), Pešek (60. Svoboda), Horák, Halák (47. Meloun) – Henek, Vendl, Mejstřík, Prokš (49. Tuhý) – Krejdl, Štědrý.