V okresním přeboru udělala důležitý krok k vysněnému postupu Lučice, která v brankové přestřelce porazila druhou Ledeč B (5:3). Tu po prohře přeskočilo Staré Ransko, které doma porazilo Leštinu. Pokud Lučice vyhraje na Lipnicí, může se dvě kola před koncem radovat z účasti v I. B třídě následujícího ročníku.

„My už v postup věříme, máme tři kola před koncem sedmibodový náskok a rádi bychom slavili už po zápase s Lipnicí,“ prozradil lučický trenér Zdeněk Pecha.

Velmi vyrovnaný je souboj o setrvání v nejvyšší okresní soutěži. O záchranu usiluje Rozsochatec, Sobiňov a Šlapanov. Mezi dvanáctým a čtrnáctým týmem jsou pouhé dva body rozdílu. Paradoxně nejhůř je na tom dvanáctý Rozsochatec, který má nejtěžší rozlosování (Leština, Světlá B, Ledeč B).

„Neproměňujeme v zápasech šance. Pokud nezlepšíme koncovku, tak to budeme mít hodně těžké. Kluci to mají v hlavách a musí to odbourat, je to vidět i na tréninku. Já klukům v každém zápase věřím a doufám, že se zachráníme,“ říká trenér Rozsochatce Karel Pazderka.

Z posledních tří zápasů hraje dvakrát doma Šlapanov a v předposledním kole hraje na půdě předposledního Sobiňova. „Dá se říci, že to i z posledního místa máme ve svých rukách. Čekali jsme, že se slabšími soupeři uhrajeme více bodů, když nám náramně vyšel vstup do jarních bojů, ale to se nám nepovedlo. Přesto v záchranu všichni věříme,“ řekl šlapanovský kapitán Martin Jokl.