Utkání slibuje souboj nejlepších střelců Trpišovského, Šimka a Romana Zemana na straně domácích.

H. BROD B – KOŽLÍ (NEDĚLE, 16.30)
Hráči Slovanu ztratili v minulém kole důležité body v Chotěboři se zachraňující se rezervou. Hlavní příčinou ztráty bodů bylo neproměňování gólových tutovek, které měli na kopačkách dvakrát Zimprich a jednou Koblížek se Zemanem.

„Nesmíme zbytečně ztrácet míče na vlastní půlce, z čehož se potom soupeř dostává do přečíslení,“ varuje brodský kouč Martin Křišťál. Na Losích chtějí domácí především smazat podzimní propadák 1:7 v Kožlí, který spolu s prohrou doma s Černovicemi 2:5 patřil k největším kaňkám sezony.

V tomto střetnutí bude hrát velkou roli i psychika hráčů, brodský Slovan se pokusí o herní styl 4-3-3. V brodské sestavě budou chybět zranění hráči Pártl, Teplan a Vrba, kolektiv však doplní dva hráči z áčka, útok posílí rychlonohý a důrazný Adam a jeden hráč ve středu pole. Zda nastoupí Zeman již od začátku střetnutí, se rozhodne až těsně před zahájením zápasu. „Spoléhám na výkony zkušených borců Nechvátala na postu stopéra, záložníka Udržala a útočníka Zimpricha,“ prozradil ještě kormidelník brodského týmu Martin Křišťál. Utkání se hraje tentokráte až v neděli od 16.30 hodin.

V Kožlí vládne pohoda, pokud mužstvo uhraje čtvrté nebo třetí místo, jak se stalo loni, lze hovořit o úspěšné sezoně. Je sice teoreticky ještě možný postup do I. A třídy, ale to rozhodně není prioritou. „ O postup ani nestojím, je pro nás lepší hrát úspěšně v nižší soutěži, než se trápit v soutěži o stupeň vyšší,“ přiznal koželský trenér Miloš Březina. Koželský kolektiv je silný v ofenzivě, nastřílel v soutěži již 56 gólů, což je po Habrech (60) druhý nejvyšší počet v I. B třídě. V Kožlí jsou si vědomi, že na velkém hřišti Na Losích bude prioritou domácích odčinit debakl 1:7, s kterým odjížděli na podzim z Kožlí. „Velkého hřiště se nebojíme a chceme každý zápas vyhrát. Je zajímavé, že naši chlapci dosahují úspěšnějších výsledků v boji se silnějšími oddíly, a to chtějí dokázat i proti brodské rezervě. Známe sílu soupeře, proto se musíme od začátku soustředit na pečlivou defenzivu a číhat na brejkové úniky. Pokud do poločasu neinkasujeme, stoupnou naděje na úspěšný výsledek,“ je přesvědčen šéf koželské lavičky.

Hru koželského kolektivu by měli dirigovat střední záložník Pešek a předstopér Blažejovský, chybět bude dlouhodobě zraněný Plesl.

Alois Svoboda