I. A TŘÍDA
PŘIBYSLAV – H. BOROVÁ (SOBOTA, 16.30)

Oba aktéři sousedního derby získali tři body. Domácí Přibyslav si je přivezla z Věžnice a Borová doma zvládla gólovou přestřelku (4:3) s Pohledem.

„Výhra nad Pohledem nám zvedla sebevědomí. Zahráli jsme dobře a výkon budeme chtít zopakovat i v Přibyslavi, i když to nebude vůbec jednoduché. Domácím, když to sedne, tak umějí produkovat velmi pěkný fotbal,“ říká borovský šéf lavičky Roman Brukner.

V podzimním klání byli úspěšní svěřenci trenéra Ctibora Křepinského, kteří v Borové vyhráli 2:0. Na zápas v dobrém nevzpomíná borovský obránce Jakub Janáček, který byl v utkání vyloučen za faul na přibyslavského kapitána Miloše Krčála.

„Zápas rozhodl první gól Krčála, který se trefil z třiceti metrů do šibenice. My jsme v zápase měli taky nějaké šance, ale po mém vyloučení si hosté už výhru pohlídali. Červenou kartu jsem dostal zcela oprávněně.“

Zajímavostí tohoto derby je, že přibyslavský trenér Křepinský působil jako hráč právě v Borové. „Na jednu stranu by mě mrzelo, kdyby u nás Borová prohrála, a znamenalo by to její sestup, ale na druhou stranu už měla dost možností, kde ty body získat, i když se potýkala s problémy se zraněnými hráči,“ říká Ctibor Křepinský a dodává: „Doma chceme naplno uspět a potvrdit body z Věžnice. Pro nás by páté a horší místo bylo zklamáním.“