Tentokrát to odnesla Žirovnice a znovu bylo rozhodnuto do poločasu, který skončil tradičním výsledkem 3:0.

KRAJSKÝ PŘEBOR
HERÁLEC – ŽIROVNICE 5:2
Trenéři hostujících mužstev můžou marně upozorňovat hráče na první poločasy v Herálci.

„Samozřejmě i já jsem hráče upozorňoval na herálecké vstupy do utkání. Ta jsou ale v takovém laufu v domácím prostředí, že soupeře doslova válcujou,“ přiznal žirovnický trenér Leoš Mitas. A věděl, o čem mluví.

Řádil nestárnoucí Pátek

Nejdříve se mimo branku zastřeloval Pátek, další jeho pokus pochytal Basík a Luboš Stojan nastřelil tyč. A pak přišla smrtící osmiminutovka. Ve 30. minutě se nádherně do šibenice trefil domácí kapitán Kamil Mašek. O minutu nato poslal Pátek do sóla Fukana a ten se v takovýchto momentech nemýlí, 2:0. Konečnou podobu prvního poločasu dal sám Josef Pátek. „Daří se nám dávat rychle jeden, dva góly a pak se nám samozřejmě hraje lépe a uvolněněji,“ říká herálecký trenér Petr Kuchta.

Po přestávce se prosadil Král a na 5:0 zvyšoval opět Pátek. „Mě se to hodnotí špatně. Domácí nás přehráli ve všech směrech a můžeme být rádi, že to skončilo 5:2,“ vyzdvihl hru soupeře Mitas. Jeho svěřencům se podařilo výsledek už jen kosmeticky upravit na 5:2. To domácí hráči už herně polevili a za to je dvěma góly trestal Moravec.

„Už o nic nejde. Hraje se více otevřenější fotbal. Cíl máme splněn a pokud skončíme do šestého místa, tak i překročíme plán. Ve hře se dařilo Pátkovi, Maškovi, O. Ganobjakovi a L. Stojanovi,“ doplnil Kuchta. Jenže Herálec má šanci ještě uhrát čtvrté místo a podle trenéra Kuchty se o něj poperou. To by byl malý fotbalový zázrak.