Ta dokonce na Lipnici vedla v poločase 2:3, když se hattrickem blýskl M.Lančarič. Nakonec domácí fotbalisté vývoj zápasu otočili a radovali se z vítězství nad lídrem 4:3.

„Nedá se nic dělat, zápas nám výsledkově nevyšel a jdeme dál. Budeme chtít slavit už teď doma,“ přiznal lučický trenér Zdeněk Pecha.

Druhé Staré Ransko vyhrálo ve Světlé nad místním béčkem 2:3, když se o rozhodující gól postaral Machovec. Hosté tak stáhli náskok na Lučici dvě kola před koncem na čtyři body. Od postupu se ostudnou prohrou 0:3 v domácím prostředí distancovala Ledeč B, která nestačila na Mírovku.

V boji o záchranu na domácím hřišti remizoval Šlapanov s Veselým Žďárem (1:1) a Sobiňov s Přibyslaví B uhrály stejný výsledek. Pro Sobiňov je bod dobrý, protože v zápase prohrával. Nejhůře dopadl zachraňující se Rozsochatec, který vybouchl v Leštině a odvezla si domů devítigólový příděl.

Na posledním místě je stále Šlapanov s patnácti body, ale pouze o bod více má Rozsochatec a dvanáctý Sobiňov. O přímý záchranářský souboj dojde o víkendu mezi Sobiňovem a Šlapanovem.