Klub, který hraje pouhou šestou sezonu, se o postup snažil už dříve. Nejprve to bylo v sezoně 2007/08, kdy skončila Bělá třetí s pětibodovou ztrátou na první Libici.

Rozhodnutí padlo  bez kopnutí do míče

Podruhé to bylo v následující sezoně, kdy z toho bylo druhé místo s osmibodovou ztrátou na Velkou Losenici. Potom došlo v kádru České Bělé ke generační výměně hráčů a v sezoně 2009/10 skončila na předposledním místě.

Až letos se mohlo začít sklízet ovoce. Omlazený tým se vhodně doplnil o zkušené matadory v podobě Martina Ptáčníka, Davida Břízu, Pavla Mazánka, z hostování se vrátil ostrostřelec Lukáš Souček. Nyní kolo před koncem má Česká Bělá náskok šesti bodů na druhou Havlíčkovu Borovou B a postup má již v kapse. O postupu se rozhodlo, aniž by fotbalisté z Bělé kopli do míče. Těm postup zaručila sobotní porážka Malče doma s Borovou B (0:2) a v Bělé propukly už první oslavy.

Do III. třídy v nových dresech

„Bereme to jako historický úspěch a jsme všichni moc rádi,“ řekl předseda Martin Klofáč, který hráčům slíbil za postup krabici doutníků. Oslavy se podepsaly i na nedělním zápase, kdy únavou nenastoupili někteří hráči základní sestavy.

„Nechal jsem je odpočívat a dal příležitost klukům, kteří toho moc neodehráli. Bod nám vychytal Tomáš Mrdka, který podal famózní výkon,“ chválil svěřence trenér České Bělé Petr Souček a dodal: „Měli jsme na jaře štěstí. Vyhýbala se nám zranění a soupeři dost ztráceli body. To v předešlých sezonách nebývalo zvykem.“

Za postup hráči mají slíbeny nové dresy. Největší oslavy propuknou v sobotu po zápase s Libicí, po kterém nebude chybět pivečko, uzená kýta a hráči si budou moci s chutí zazpívat Bělá je hvězda, Bělá je naše hvězda, Bělá je nejlepší…