Jak už Deník informoval, před zápasem s Polnou se tento třebíčský kouč dohodl na svém třetím příchodu do klubu.

„Dostal jsem nabídku z Brodu už v zimní přestávce, když jsem skončil v Ivančicích, ale chtěl jsem si od trénování odpočinout,“ přiznal Karel Kolesa.

Jak sám trenér říká, nepřestal brodský tým sledovat. Viděl ho ve čtyřech jarních zápasech a omlazený tým se mu líbí. „Nejsem už žádný trenérský zajíc, takže se této nabídky nebojím, Právě naopak se těším, že budu pracovat s mladými kluky. Od mého působení se toho v Brodě hodně změnilo. Hlavně je tady na velmi kvalitní úrovni tréninkové zázemí a výborná práce s mládeží,“ dodal Kolesa, kterému v A týmu zbyli z divizního kádru už jenom brankář Jindřich Adamec, obránce Petr Novotný a záložníci Petr Slanař a Michal Mareš.

„Tým prošel generační výměnou a to je i podle mě důvod, proč je Slovan tam, kde je. Kádr nebyl dobře vyvážený se střední generací hráčů,“ všiml si Kolesa nedostatků v brodském kádru.

Trenér Kolesa chce v Brodě pracovat s odchovanci. „Určitě oslovím i někoho z béčka, které postoupilo do I. A třídy, jako třeba Romana Zemana, který potřebuje něco shodit a hlavně být v tréninku na sebe víc přísný, a kvůli zranění nemohl hrát na jaře ani Pavel Kuchta. Potom samozřejmě mladíci, kteří se mi líbili už v jarních utkáních. Ať už to byl Adam, Kunc, Hejkal, Petřík, Havel. Potenciál je tady dobrý,“ dodal Kolesa.

A s jakým cílem půjde do nového angažmá? „Nemám od vedení nějaký cíl, ale já jsem maximalista. Takže chci naučit kluky znovu vyhrávat,“ dodal na závěr Kolesa.