LÍPA – PACOV B (NEDĚLE, 16.30)
V Lípě mají se záchranářskými pracemi v posledních letech již určité zkušenosti, a proto věří, že i v letošní sezóně v posledním zápase proti rezervě Pacova uspějí bez ztráty kytičky. Lipští fotbalisté odvedli v minulém kole na velkém hřišti v Kamenici nad Lipou slibný výkon, když je pouze tři minuty dělily od vytouženého bodu, hrubka v obraně však nahrála v samém závěru domácím. Lípa nastoupila trochu s respektem, první půlhodinku měli domácí mírně navrch, potom to byl až do konce střetnutí vyrovnaný boj, v němž měla Lípa více šancí, ještě za stavu 1:1 byli blízko gólu Kutlvašr a Bouda.

„Na našem malém hřišti není mnoho místa ke kombinaci , proto od svých svěřenců očekávám maximální nasazení a důraz při startu na míč. Hodně napoví, kdo dá první branku, která obvykle znamená uklidnění mužstva. Budeme hrát pravděpodobně na dva útočné hroty, zkusíme však možná i systém 4-3-3,“ naznačil trenér Zdeněk Jungwirt. V zadních řadách je stále spolehnutí na Kutlvašra ve středu zálohy i na Fejta na místě stopéra, v útoku by měl uplatnit své střelecké schopnosti průbojný Hrdlička. „Nastoupíme kompletní, když účast přislíbil Bouchner, jehož herní zkušenosti jsou pro mužstvo neocenitelné. Dovede přidržet míč, balon přesně rozehrát a umí i koncovku, což je důležité. V posledním zápase chceme před vlastním publikem vyhrát, a potvrdit tak záchranu v soutěži,“ vytýčil jasný cíl šéf lipské lavičky.

S bojovnou náladou však přijede na lipský stadiónek i pacovská rezerva. která v minulém kole smetla Ždírec B 6:0 a byla posílena čtyřmi hráči z áčka, zejména Šlechta s Přibylem patřili k tahounům mužstva. Pacovští začali trochu v křeči, odreagovala je až první branka, od té doby soupeře již jednoznačně přehrávali. Také v Lípě bude asi rozhodovat skutečnost, komu se povede lépe začátek zápasu, aktéři utkání dobře vědí, že se prakticky hraje o šest bodů.

„Hladkou výhrou nad Ždírcem B získali chlapci potřebné seběvědomí. Musí však být trpěliví od začátku až do konce střetnutí, vyvarovat se individuálních chyb a ze zajištěné obrany vyrážet k brejkovým akcím. Důležitá bude skutečnost, zda Šlechta bude do nedělního zápasu schopen nastoupit. Kluci se chtějí zachránit a vyhrají,“ věří trenér Jozef Lehotský.

Alois Svoboda, Petr Veselka