O vítězství rozhodly dva góly nejlepšího lučického střelce M. Lančariče, o kterého se v minulosti zajímala i ždírecká Dekora a rovněž dvakrát se trefil Blažek.

Lučice hrála krajskou soutěž naposledy v sezoně 2004/05 a dalších šest sezon se pokoušela o návrat, ale většinou v konkurenci Tisu, Havlíčkova Brodu B, rezervy ždírecké Dekory, Ledče B nebo Starého Ranska z toho bylo čtvrté místo. Vysněný postup si Lučice vybojovala kolo před koncem soutěže, kdy si udržela čtyřbodový náskok právě na Staré Ransko, které v pětadvacátém kole doma porazilo Ledeč B 4:0.

„Krajskou soutěž jsme sice před šesti léty hráli, ale díky reorganizaci krajů. Lučice si naposledy postup vykopala před dvaceti lety,“ řekl lučický trenér Zdeněk Pecha a dodal: „Jsme samozřejmě za postup rádi a příčinou úspěchu byla skvělá parta. Z devadesáti procent se na něm podílí hráči, zbytkem trenér.“

Po roce se s okresním přeborem loučí Šlapanov, ten nezvládl záchranářský souboj na hřišti Sobiňova, kde prohrál vysoko 5:0. Namočeni sestupem jsou ještě Sobiňov a Rozsochatec. Záležet bude především, jestli se Chotěboř B udrží v I. B třídě. Pokud se to rezervě Chotěboře nepovede, budou z okresního přeboru padat dva týmy.

Ve III. třídě si už s předstihem zajistila postup Lípa B, prvním sestupujícím je Víska a druhému sestupovému místu se v posledním kole bude vyhýbat hned pět týmů, u kterých je rozdíl pouhého bodu. Domácího prostředí může využít Keřkov, který doma hostí Okrouhlici a obě mužstva dělí v tabulce od sebe bod. Špatný los nemají ani Šmolovy, které zajíždějí k beznadějně poslední Vísce. Nejtěžší úkol čeká Velkou Losenici, která si před vlastními fanoušky musí poradit s druhým Dolním Městem a Habry B si musejí poradit s heráleckou rezervou.