Precizní obrany vládly nad útočnou aktivitou, ofenzivní hráči se v deštivém počasí na kluzkém trávníku prosazovali těžko. O remíze 1:1 v posledním kole krajského přeboru rozhodly jedna výstavní trefa a jedna hloupá individuální chyba.

JEMNICKO – ŽDÍREC 1:1
Domácí tým si v úvodních minutách vytvořil mírnou převahu, ale do šancí se stejně jako ždírecká Dekora moc nedostával. Po pravé straně zlobil hlavně agilní Grün, který měl v 9. minutě na svědomí i nejhezčí akci svého týmu v první půli. Odpoutal se od svých strážců a krásnou křížnou střelou donutil k zákroku plachtícího Rezničenka. Ve 12. minutě zahrával trestný kop Roman Mareš a jeho střele k přívlastku gólová mnoho nechybělo. Ždírec potom zvýšil aktivitu, ale na obou stranách dominovaly bezchybné obrany.

„Byl to vyrovnaný zápas, oba týmy se střídaly v aktivitě, měly chvíle, kdy se dostaly k tlaku,“ poznamenal k duelu týmů s dobrou jarní formou jemnický kapitán Tomáš Krejča.

Čekání na chybu pokračovalo i ve druhém poločase, žádné velké však nepřicházely. Hned po přestávce se sice do šance dostal J. Kříž, ale jeho nedůrazná střela z úhlu dobře postaveného Rezničenka nevystrašila.

Na střeleckou sterilitu svých spoluhráčů se nemohl dívat ždírecký obránce Kysilko. V 51. minutě se postavil k trestnému kopu a překrásnou ránou od tyče z dobrých pětadvaceti, možná třiceti, metrů překonal bezmocného P. Kincla. „Tak tohle byla reprezentační branka,“ uznale pokyvoval hlavou ždírecký kouč Miroslav Plíšek.

Rázem bylo o náboj postaráno. Jemnicko se muselo více tlačit dopředu, Dekora dostala prostor na rychlé brejky. Jeden z nich málem využil Kučera, jeho technická střela však skončila na levé tyči. Další nadějný brejk špatně vyřešil střídající Klimeš. „To byly chvíle, kdy jsme mohli a měli zvýšit na 2:0,“ posteskl si Plíšek.

Jemnicko si v závěrečné fázi vytvořilo tlak, ale do šance se nedostávalo. Šest minut před koncem však za svou snahu dostalo nečekaný dárek. T. Blažek ve vápně netakticky srazil J. Kincla a domácí kopali penaltu. Na faul musel rozhodčího Pojezného dokonce upozornit asistent Jurka. Rezničenko sice směr střely F. Kříže vystihl, ale mokrá tráva míč zrychlila, a tak neměl nárok.

„K vyrovnání nám pomohla individuální chyba obránce,“ připustil Krejča. „Klukovina, velká klukovina. Ten faul byl zbytečný, Réza (Ivan Rezničenko – pozn. autora) už měl míč dávno v rukách,“ krčil rameny po zápase Plíšek, ale vzápětí dodal: „Stalo se, Tomáše za to trestat nebudeme.“

Jemnicko se v závěru rozloučilo s dlouholetým brankářem P. Kinclem, deštivý zápas se dohrál bez většího vzruchu. „S bodem jsme vzhledem k průběhu zápasu spokojení,“ přiznal jemnický kapitán. „Škoda, v Jemnici se moc nevyhrává. Ale musím přiznat, že dělba bodů je asi spravedlivá,“ udělal tečku za zápasem Plíšek.

Góly: 85. F. Kříž – 51. Kysilko. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Jemnicko: P. Kincl (86. Křivan) – J. Kincl, Křivánek, F. Kříž, Štancl – Grün, M. Krejča, T. Krejča, Tobolka (46. Tesař) – Anděl (50. Habr), Kříž. Ždírec: Rezničenko – Kysilko, T. Blažek (85. Pátek), Sysel, Klupka – L. Blažek (67. Klimeš), R. Mareš, Smejkal, Kučera – Kolouch, Novotný. Nejlepší hráči: Grün – Kysilko, Rezničenko.