Po odchodu trenéra Zdeňka Jungwirta hodil záchranný pas obětavý funkcionář a pracovník s mládeží Stanislav Duben, který se zavázal, že převezme spolu s Jaroslavem Holcmanem funkci trenéra do konce jarní sezony.

Soutěž zachránil

Svůj úkol splnil na jedničku, když nad Slovanem ještě před měsícem visel Damoklův meč o záchranu v soutěži. V samém závěru soutěže se splnilo to, v co trenér Duben doufal, projevila se dlouhodobá dobrá práce s mládeží.

Po důležité výhře 4:0 a v Pacově a slibném výkonu proti lídru tabulky Polné 1:1 přišla závěrečná výhra v Moravských Budějovicích 2:0, čímž se Slovan vyhoupl až na konečné dvanácté místo v tabulce.

„Úspěchy v posledních zápasech daly chlapcům potřebné sebevědomí a šestice zařazených mladíků (Havel, Sůva, Berky, Hübner, Bača a Kunc) prokázala, že již na tuto soutěž herně má. Zvláště defenzivní záložník Kunc patřil k nejlepším na hřišti. Jsem rád, že cílevědomá práce s mládeží Na Losích nese již své první ovoce. Jsou to vesměs perspektivní kluci, bude záležet jenom na nich, zda budou ochotni dále na sobě pracovat. Nemám o budoucnosti brodského fotbalu obavy,“ svěřil se Deníku Stanislav Duben, který se tak první výhrou na hřišti soupeřů rozloučil s trenérskou funkcí a bude se plně věnovat práci v brodském mládežnickém fotbale.

Útočník na hrotu

A ještě jedna perlička na závěr. Protože Slovan přijel do Moravských Budějovic s úzkým kádrem, představil se trenér Duben v závěru utkání i v roli útočníka.

Červencovou přípravu havlíčkobrodských fotbalistů převezme již staronový kormidelník Karel Kolesa, který poměry Na Losích dobře zná.
Na trenérskou lavičku Slovanu se totiž vrací již potřetí.

Alois Svoboda