„Naším cílem je se v soutěži zachránit a dát příležitost mladým hráčům,“ znělo před sezonou z úst brodského trenéra Martina Křišťála a jeho slova po rozhodujícím zápase v Tisu: „Je to úspěch hráčů a ne trenéra, i když se snažím. Jsem jako Guardiola, ten má v Barceloně také dobré hráče.“

V pravý čas

A v Habrech? Tam se chtělo hrát, co nejvýše to půjde, ale hlavně v domácích zápasech produkovat atraktivní fotbal a hlavně proměňovat gólové příležitosti. Celou sezonu se o Habrech nevědělo, ale tento tým vedený Jiřím Černým zaútočil v pravý čas, když doma porazil brodskou rezervu a dokonce postoupil z prvního místa.

To o postupu se mluvilo především v ambiciózních Lukách nad Jihlavou, Kožlí a Lípě. Už v zimním období byli v Lukách při zemi. „Samozřejmě se na jaře o postup popereme, ale pokud to nevyjde, tak se nic dít nebude. Dáme mančaft dohromady pro příští sezonu a dál se budeme o postup prát,“ řekl trenér Luk nad Jihlavou David Votava. Kožlí doplatilo především na nevyrovnané výkony doma a venku. V domácím prostředí soupeře někdy až válcovalo, ale venku těch bodů moc nepřivezlo. Přesto se mohou pyšnit nejúdernějším útočným duem Trpišovský – Šimek. V Lípě, tam zůstalo jen u slov. V sezoně dokonce odstoupil trenér Petr Kuchta, který si stěžoval na nedostatečnou tréninkovou morálku některých mladých hráčů. Na lavičce jej vystřídal Zdeněk Jungvirt. Nakonec byli v Lípě rádi za záchranu v soutěži, když definitivu získali až jednobodovým ziskem v domácím utkání s Pacovem B.

Největším překvapením byl bezesporu sestup Ždírce B, od kterého se čekalo o mnoho více. „Pokud v zápasech neproměňujete šance a defenziva dostává čtyři, pět gólů, nemůžete pomýšlet na úspěch. Na I. B třídu jsme i málo trénovali. Jen páteční trénink je nedostatečný pro tuto soutěž. A myslím si, že jsme všichni, tedy i vedení mohli pro záchranu udělat víc,“ nebral si servítky odstupující trenér Ždírce B Jiří Veselský.

Ze soutěže se poroučí i Lukavec, který nezvládl finiš sezony. V posledním kole potřeboval vyhrát nad Tisem. Po deseti minutách měl náskok dvou gólů, ale nakonec prohrál 2:4. „Přestože jsme byli po celé utkání lepší, prohráli jsme. A prohráli jsme zaslouženě. Příčinou byly neproměněné šance a fatální chyby v zadních řadách,“ poznamenal k bolestné prohře trenér Startu Josef Štěpánek.

Nejlepší střelci:
23 – Šimek (Kožlí).
21 – Toman (Luka n. J.), Zeman (H. Brod B).
16 – Hrdlička (Lípa).
15 – Urban (Lukavec).
14 – Kudláček (Habry).
13 – Trpišovský (Kožlí).

Petr Veselka, Kamil Vaněk