Totální propadák naopak zažili v Dlouhé Vsi, která během celé sezony nedosáhla ani na jeden bod. O soutěž níž ji ještě doprovodí Havlíčkova Borová.

Soutěž ovládl tým Janovic, který během čtyřiadvaceti utkání prohrál pouze jednou. S jednadvaceti výhrami a čtyřmi remízami nasbíral úctyhodných 67 bodů, což se zatím žádnému celku nepodařilo.

„Řekl bych, že takovou sezonu už jsme ani nečekali. Mysleli jsme si, že to bude mít spíš sestupnou tendenci, že už si krajský přebor nezahrajeme. Ale kluci chtěli hrát, bojovali až do konce a to přineslo své ovoce,“ těší trenéra Jiřího Babínka.

Po podzimu to ale na jednoznačnou janovickou partii nevypadalo. Týmu kouče Hospodky, kterého během jara na lavičce vystřídal Babínek, úspěšně sekundovala Světlá. Oba celky měly po zimě shodně 32 bodů.

Jenže „skláři“ prospali úvod jara a to podle trenéra Františka Poláka rozhodlo. „Janovicím jsme to ulehčili, protože jsme nezvládli zápasy ve Štokách, v Pelhřimově a v Ledči. Jim už se pak hrálo jednodušeji,“ poukazuje kouč Světlé na zbytečné ztráty. „Ale já jsem i tak se sezonou spokojený. Mile mě překvapilo, že jsme dokázali uhrát šedesát bodů,“ doplňuje kouč Polák.

A protože Janovičtí na jaře ztratili jen čtyři body, mohli už dvě kola před koncem slavit postup do přeboru. „Myslím si, že zaslouženě. Bylo to kolektivní dílo,“ říká Jiří Babínek, který se chvilku rozmýšlel, jestli mezi krajskou elitu postoupit. „Nakonec jsme se rozhodli přebor přihlásit. Kádr posilovat moc nebudeme, protože v kabině to šlape a nebylo by dobré ji rozbíjet. Prostě si to zkusíme, a buďto to půjde, nebo nepůjde,“ dodává kouč Janovic.

Světlá by je mohla v příští sezoně napodobit. „Myslím, že budeme jedním z favoritů, a pokud kádr stabilizujeme a vhodně doplníme, aby vzrostla konkurence, teoreticky bychom se mohli pokusit hrát o postup,“ dodává kouč Světlé František Polák, jehož tým doma za celou sezonu neztratil ani bod.

Smutný rekord

V sestupující Havlíčkově Borové panuje velké zklamání. „Je to škoda. Věřím, že pokud bychom měli kompletní kádr, určitě bychom dopadli v tabulce lépe,“ poznamenal lakonicky trenér Borové Roman Brukner. Právě četné absence, střelecká sterilita i v těch nejvyloženějších šancích a laciné branky ve vlastní síti byly rozhodujícími faktory, které Havlíčkově Borové určily sestupový ortel. Tým sice měl ještě dvě kola před koncem teoretickou šanci na záchranu, tu ale nakonec promarnil a po roční anabázi se opět vrací o patro níž. A to i přesto, že herně Borová, která soutěž hrála prakticky jen se svými odchovanci, v A-třídě úplně nezklamala a dokázala v některých zápasech přehrávat i mnohem zkušenější týmy, jak dokládala utkání s Janovicemi nebo v Pelhřimově.

„Nemáme však nijak přestárlý kádr. Doplníme mančaft několika dorostenci a perspektiva před námi i nadále je,“ dodal Brukner.

Pro předsedu Dlouhé Vsi, která si prošla sezonou plnou porážek, byla nula na bodovém kontě naprostým šokem. „To jsem vůbec nečekal, myslel jsem si, že i s tímto kádrem sehrajeme důstojnější roli. Bohužel nám však odešli někteří zkušení hráči, ale i přesto jsem očekával, že minimálně doma některé body získáme. Nicméně je to pro nás poučení,“ konstatoval Jiří Klement.

V Dlouhé Vsi usedne před sezonou na lavičku nový trenér Josef Brődl a předseda Klement by chtěl kádr doplnit o dva až tři hráče.

Nejlepší střelci:
41 – Křikava (Světlá n. S).
23 – Padrnos (Janovice).
17 – Sedláček (Dobronín).
16 – Kavka (Ledeč n. S.).
15 – Barák (Janovice).
11 – Kalivoda (Ledeč n. S.), Strašil (Přibyslav), Odvářka (Chotěboř).
10 – Somarauer (Chotěboř), Štěpán (Speřice).

Vít Brabec, Jakub Janáček