V I. B třídě nasbírali 43 bodů s aktivním skóre 63:40, což znamená o čtyři body více, než se kalkulovalo před zahájením sezony a tým ještě v závěrečných kolech soutěže čeřil postupové vody. Nakonec z toho bylo konečné čtvrté místo a do I.A třídy se tedy Kožlí nepodívá, ale dá se s klidem řící, že tým se stabilizoval a už dva roky po sobě se drží v popředí bétřídní tabulky. A přitom tomu není tak dlouho, co se fanoušci z malé obce obávali sestupu do okresu. Zdá se však, že tyto zlé časy jsou již zažehnány.

Nebezpečné duo

Koželští mají ve svých řadách nejlepšího střelce soutěže Šimka, který soupeřům nasázel 23 gólů, jeho kolega na hrotu - rychlík Trpišovský má na svém kontě 14 branek. Tato dvojice dělala obranám soupeřů největší starosti.

„Snažím se o to, aby mužstvo z dobré defenzivy dokázalo vyrážet k rychlým protiútokům. Naší slabší stránkou je skutečnost, že máme pouze třináctičlenný základní kádr, při zranění hráčů nemáme adekvátní náhradu a musíme sáhnout do béčka. Dali jsme proto příležitost i sedmnáctiletému, talentovanému mladíku Makovcovi v záložní řadě,“ konstatoval šéf lavičky Miloš Březina.

Koželské mužstvo v poli dirigují velezkušení hráči, předstopér Michal Blažejovský a ve středu zálohy je motorem většiny akcí Lukáš Pešek. Mužstvo také samozřejmě spoléhá na údernost a střeleckou potenci své nebezpečné hrotové dvojice.

V Kožlí tedy vládne po ukončení jarní sezony spokojenost, chlapci však mají ve srovnání s minulými sezonami kratší dovolenou. „Začneme trénovat již 10. července, máme sjednané tři přípravné zápasy. Dlouhodobě zraněný Plesl nyní začíná s lehkým tréninkem a v září by již mohl nastoupit. Cílem pro podzim je opět hrát v horní polovině tabulky,“ dodal Březina.

Alois Svoboda, Jakub Janáček