Ve finále udolali hvězdný tým Diamantových nohou, který do té chvíle nepoznal hořkost porážky a v základní skupině Komeťáky vypráskal 7:0. Finálová odplata vítěze letošního patnáctého ročníku byla o to sladší.

Nejvíce zraků se od prvních minut turnaje upínalo ke skupině C, kde hrál velký favorit celého klání - Diamantové nohy. Tým kolem tradičního tahouna Vladimíra Váchy se posílil o hráče s prvoligovými zkušenostmi, Radka Slámu a Vladimíra Hekerleho. A protože je doplnili i mladičký futsalový talent Mareš a šikovný Šnobl, vzbuzovali „Diamanťáci“ velký respekt. A skupinou také projeli jako nůž máslem, bez jediného zaváhání.

Nikdo v tu chvíli nezapochyboval, že Diamantové nohy si bez menších potíží proklestí cestu do finále. A to se také stalo. Čtvrtfinále i semifinále bylo jasnou záležitostí favorita.

Otázkou bylo, kdo bude jeho soupeřem. Infarkt tým, obhájce loňského prvenství, měl zaděláno na další finálovou účast, ale nakonec se musel spokojit s bronzem, který si vystřílel v penaltovém rozstřelu proti Broďákům.

Druhým a překvapivým finalistou se nakonec stal výběr Komeťáků, na které by si ještě v základní skupině nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Komeťáci dostali sedmigólový výprask od Diamantových nohou, a tak do čtvrtfinále postoupili jen díky lepšímu skóre. Navíc ve hře o postup mezi čtyři nejlepší prohrávali už 1:3 s Kojkovicemi. Ale i tuto situaci ustáli a po vyhraných penaltách šli dál. A co je důležité, jejich forma rostla. To také pocítil Infarkt tým, kterého v semifinále sestřelili jasně 4:0.

A to nebylo vše. V boji o vítězný putovní pohár 15. ročníku šokovali Komeťáci celé Šmolovy, když tým Diamantových nohou porazili po heroickém výkonu 2:1!

Už potřetí v historii mohli Komeťáci po závěrečném hvizdu křepčit a užívat si vítězné oslavy. „Komeťáci, Komeťáci, Komeťáci,“ řval hlouček borců po vítězné tečce. „Je to neskutečný. Ve skupině, po druhé prohře, jsme se už pomalu balili domů a nikdo v tohle nedoufal. Ale pak jsme se štěstím postoupili, semkli se a znova to dokázali. Je to parádní, že jsme porazili takový tým, který tam Diamantové nohy měly. Lichý ročníky jsou prostě naše,“ hodnotil bývalý hráč Havlíčkova Brodu a Jihlavy Vít Brabec.

„Počasí nám příliš nevyšlo, ale účast byla pěkná. Viděli jsme spoustu zajímavých utkání. Překvapení určitě bylo vítězství Kameňáků, kteří s finalistou utrpěli debakl ve skupině, ale myslím si, že Diamantovým nohám došly po zranění Šnobla síly. Chtěl bych poděkovat fotbalistům, rozhodčím a sponzorům,“ zhodnotil turnaj hlavní organizátor Jindřich Kulhánek.

Šmolovy cup 2011
Čtvrtfinále

Infarkt tým – Lehkoživky 2:1
Broďáci – Tenisáci Benešov 2:0
Diamantové nohy – Rafani 5:2
Kojkovice – Komeťáci 3:4
Semifinále
Infarkt tým – Komeťáci 0:4
Broďáci – Diamantové nohy 1:3
O 3. místo
Infarkt tým – Broďáci 3:2
(po dohodě na pokutové kopy)
Finále
Komeťáci – Diamantové nohy 2:1
Sestavy finalistů
Komeťáci: Drozd – Machala, Halík, Adamec, J. Šťastný, Brabec, M. Šťastný, Dymáček, Melena.
Diamantové nohy: Vencovský – Hekerle, Šnobl, Duben, Pecha, Mareš, Vácha, Sláma.
Nejlepší střelec: Radek Sláma (Diamantové nohy, 10 gólů)
Nejlepší hráč: Michal Mareš (Diamantové nohy)
Nejlepší brankář: Stanislav Duben (Infarkt tým)
Sympaťák turnaje: Martin Kůstka (Tenisáci Benešov)
Nejlepší fotbalistka: Michaela Bouchnerová (Váhy)