Pro zajímavost jsme vypracovali tabulky mini derby těchto týmů. Lepší „okresní přebor“ vyhrála Světlá, která vládla především v domácím prostředí, kde neztratila ani bod a venku ztratila z osmi zápasů osm bodů.

„Ve Světlé se bere derby jen to posázavské s Ledčí. Ale už to není to, co bývalo, když jsem toto derby poprvé odehrál já. To bylo derby se vším všudy. Pro mě jsou ještě zajímavé zápasy s Pohledem, Přibyslaví a sestupující Dlouhou Vsí, protože jsem v Pohledu hrál a z Dlouhé Vsi pocházím. Ostatní týmy jako Věžnice, Štoky se proti nám chtějí jen ukázat a asi se více namotivují,“ přiznal světelský trenér František Polák.

Druhý tým, který v miniderby doma neprohrál, je Chotěboř, která šest zápasů vyhrála a dvě utkání skončila nerozhodně. Zato z venkovních zápasů si chotěbořští fotbalisté přivezli pouhých devět bodů. „U nás se bere za derby zápasy se Světlou a Ledčí. Jsou to větší oddíly a ta rivalita už trvá třicet, čtyřicet let, co pamatuji. Když s těmito soupeři hrajeme, tak je to prostě v kabině cítit,“ řekl lodivod chotěbořských fotbalistů Petr Žemlička.

Nejlepšími venkovními týmy byla Ledeč s Přibyslaví, které získaly po patnácti bodech. „Opravdové derby jsou jen se Světlou a s Chotěboří, se kterými jsme se potkávali i v krajském přeboru. Se Světlou je to obzvlášť derby, protože se všichni jmenovitě známe, a je to patřičně vyhecované. Zápasy s nimi jsou hektické a mají správný náboj,“ zmínil ledečský šéf lavičky Miroslav Kouba.