První mistrovské utkání v nové sezoně krajského přeboru fotbalistům Herálce příliš nevyšlo.

M. BUDĚJOVICE – HERÁLEC HB 2:0
Domácí vlétli do zápasu jako uragán a mužem úvodních minut byl budějovický Černý. Nejprve z voleje minul branku, poté jeho střela orazítkovala tyč a dorážka na břevno.

„Úvod zápasu jsme totálně zaspali a měli jsme velké štěstí, že jsme neinkasovali gól,“ zlobil se předseda heráleckého fotbalu Josef Pátek. Aby toho nebylo málo, tak další šanci Černého vychytal Březina.

Tlak domácího týmu vygradoval ve třiatřicáté minutě, kdy Stehlík uvolnil na levé straně Svobodu a ten přízemní střelou z hranice velkého vápna nedal Březinovi šanci. „První poločas byl z naší strany výborný, ale neproměnili jsme spoustu gólových příležitostí. Rozhodli jsme až v závěru, a to by se nám v dalších zápasech mohlo vymstít,“ varuje budějovický záložník Zdeněk Škoda.

Po přestávce se domácí tým zatáhl a začal bránit výsledek. Hra se mu nedařila a pustila herálecké fotbalisty do dvou střeleckých příležitostí, kterým chyběla přesnost.

„Dvě střely na branku za celý zápas je prostě málo,“ říká Pátek. V průběhu zápasu zatopil domácí obraně dvěma průniky Luboš Stojan, ale bohužel neuspěl. Domácí tým kontroloval pokusy smolaře Černého a Budi. Rozhodnutí zápasu přišlo až čtyři minuty před koncem, kdy Povolný uvolnil opět Svobodu a ten se nemýlil.

Herálci citelně chyběly vykartované opory týmu, Fukan s Hralou a dále Mašek, V. Vašák a Jiří Stojan. „Nebyli jsme kompletní, ale na to se vymlouvat nemůžeme, bod jsme mohli uhrát. Dobře zahrály nové posily,“ chválil novice Pátek.