H. BROD B – PELHŘIMOV B 0:2
Hráči brodské rezervy nastoupili do utkání v brance s mladým Patrikem Soukalem, uzdraveným Pavlem Kuchtou a Lubošem Báčou, který vyšel z dorostu.

První čtvrthodina patřila jasně hostům, kteří nepustili hráče Slovanu na půlku. Potom se hra vyrovnala a do první vážnější akce se dostal Zeman, ale jeho pokus vytěsnil pelhřimovský brankář na roh.

Další šancí pohrdal Zimprich, který ideální centr promáchl. Následně Soukal vychytal Hejdu. Tři minuty před poločasem zazvonila Zimprichova hlavička na břevně a vzápětí potrestal pelhřimovský Hovorka chybu ve středu pole.

„Úvod utkání nám nevyšel, ale do poločasu jsme si vypracovali několik šancí ke skórování, bohužel neúspěšně, za což nás soupeř potrestal,“ řekl k prvnímu poločasu zaskakující trenér Jaroslav Holcman.

Po přestávce vyslal Zeman kolmici Teplanovi, ale ten superšanci k vyrovnání zahodil. „Sílu soupeře jsme znali, věděli jsme, že budou produkovat technický a rychlý fotbal. Bohužel jsme v utkání neproměnili šance. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal sportovně Roman Zeman.
Rozhodnutí padlo v šedesáté minutě , kdy Soukal neudržel jedovatou střelu Kubíka a dobíhající Hrnčíř neměl problém rozhodnout utkání.
„Druhý gól to rozhodl, chyboval brankář, ale k odraženému míči se měli dostat naši obránci, a to se nestalo,“ řekl Holcman.
V závěru se snažil Slovan zápas aspoň zkorigovat, ale jeho snaha už k žádné šanci nevedla.

„Celkově to hodnotím pozitivně. Klukům nemůžu upřít snahu. Na mladý pelhřimovský kolektiv ti naši staří páni stačili a herně se jim vyrovnali. Když jsme měli míč, dokázali jsme je kombinačně přehrát,“ dodal Holcman.