Tak, jak sezonu skončili, tak novou začali. Ani na sedmadvacátý pokus se nepodařilo v mistrovském utkání získat Dlouhé Vsi ani bod. Kormidelník fotbalistů Josef Grödl musí řešit hodně složitou situaci. Po sestupu z I.A třídy převzal mužstvo, které si po sérii šestadvaceti porážek v mistrovské soutěží neveří a navíc prohrálo znovu doma v premiéře I.B třídy s Lučicí 0:1.

„Hráči přes zimu prakticky vůbec netrénovali, a tak v úvodním zápase, chyběl pohyb bez míče, kluci na tom nejsou dobře po fyzické stránce. Neházíme však předčasně flintu do žita, v utkání s Lučicí nám chyběli čtyři hráči ze základního kádru, naší prioritou je v každém případě mužstvo v soutěži udržet. Stačilo jednou nepohlídat Hermana a bývalý brodský dorostenec rozhodl o zisku bodů pro Lučici.

K tahounům kolektivu patří zkušená dvojice zadáků Jiří Polák-Pabousek, hrajeme sice na dva hrotové útočníky, ale útočná hra je naší slabinou. Do Tisu jedeme již s Freudenreichem, který se vrátil z Pohledu s cílem konečně přetrhnout šnůru sedmadvaceti proher v řadě, byť to bude asi hodně těžké,“ zhodnotil situaci v oddíle novopečený trenér Josef Grödl.

Při tom na vítězství měly oba týmy, které si do poločasu vypracovaly po jedné „gólovce“, ale hráči Dlouhé Vsi už nemají ani to potřebné štěstí. Po gólu Hermana z osmdesáté minuty, který se trefil z velkého vápna do šibenice, mohl ještě srovnat Pospíchal a po něm Lukačina, ale oba ve svých možnostech ztroskotali. Po zápase se tak Lučice mohla radovat z premiérového vítězství v I. B třídě.

„Rozhodla naše větší aktivita na hřišti a větší chuť po vítězství. V zápase jsme ještě nastřelili břevno a dvakrát brankáře, takže je naše výhra zasloužená. Dlouhá Ves hrála dobrý fotbal, ale my jsme hráli lepší,“ zhodnotil zápas lučický trenér Zdeněk Pecha.