V domácím prostředí si poradila s dalším kandidátem postupu Starým Ranskem 2:1. Úspěšnou premiéru si odbyl nováček této soutěže Lípa B, která si v přestřelce poradila s Ledčí B (3:2) a mohla se radovat z úvodních tří bodů.

„V zápase jsme dvakrát prohrávali, ale naší bojovností jsme vždy dokázali vyrovnat a nakonec rozhodl střelou do šibenice Bouda. Hrál se zápas na úrovni I. B třídy, protože Ledeč zde hrála velmi pěkný fotbal. Chválím všechny kluky za předvedený výkon,“ řekl trenér lipské rezervy František Havel. Ten taky prozradil, že do týmu zařadili mladé kluky z dorostu. Překvapením kola byl čtyřgólový debakl ždírecké rezervy na hřišti Golčova Jeníkova.

Ve třetí třídě se dařilo střelecky „béčkovým“ týmům, které své soupeře vyprovodili debaklem. Začal to Tis B, který nováčka z České Bělé nešetřil a na uvítanou v soutěži nad ním vyhrál 6:2. „V zápase jsme vedli 2:0, ale pak kluci odešli fyzicky. Nebyli jsme ani kompletní, ze základní sestavy chyběl Ptáčník, Lukáš Souček, Krejdl a Pecha. Musíme to napravit v domácím zápase se Šlapanovem,“ je si vědom trenér České Bělé Petr Souček.

Daleko lépe si vedl druhý nováček třetí třídy Leština B, která zostudila Habry B 9:2. Vysokými výhrami se v úvodním kole mohou ještě pochlubit fotbalisté heráleckého béčka, kteří porazili doma Velkou Losenici 8:1, a rezerva Pohledu vyhrála 7:1 na hřišti Nové Vsi u Světlé.
Ve čtvrté třídě se podařilo vyhrát Šmolovům na hřišti Rozsochatce B. Šmolovy pod trenérem Vaněčkem usilují o okamžitý návrat do III. třídy. Ambicemi postupu se netají ani Mírovka B, jejíž dres oblékají fotbaloví matadoři, jako Petr Mareš nebo Roman Malinský a Ivan Tecl.