Očekávané derby je tady. Jedním z nejzajímavějších zápasů v I. A třídě skupiny A je určitě posázavské derby.

„Už to není to, co bývalo, když jsem za Světlou začínal hrát já. To chodila tisícovka diváků a derby to bylo se vším všudy,“ řekl před nedávnem světelský trenér František Polák a dodal: „V dnešní I. A třídě je devět zástupců z havlíčkobrodského okresu, ale derby je pro nás pouze zápas s Ledčí.“

Ledeč půjde s kůží na trh
Oba soupeři vstoupili do soutěže ne zrovna podle svých představ. Fotbalisté Světlé pouze remizovali ve Speřicích a Ledeč dokonce doma prohrála s Dobronínem. „My jsme chtěli vyhrát už ve Speřicích, což se nám nepovedlo, takže musíme získat tři body doma,“ prozradil Polák.
Ten taky viděl nedělního protivníka v zápase s Dobronínem. „Pan Kouba nás viděl ve Speřicích, já viděl Ledeč proti Dobronínu a v tomto zápase se domácí celek porazil zcela sám. Jejich hra se mi líbila. Navzájem se známe, přesto je budu chtít v neděli s něčím překvapit,“ dodal Polák.
Jeho protějšek, ledečský Miroslav Kouba, byl podobného názoru: „V prvním poločase jsme hráli výborný fotbal. K zemi nás srazil vymyšlený trestňák a v závěru jsme si dali dva vlastní góly.“

V loňské sezoně si rivalové ve vzájemných zápasech připsali po vítězství, vždy byl úspěšný domácí tým. Světlá doma vyhrála 2:1, když rozhodl o třech bodech postrach brankářů Miroslav Křikava a na jaře se radovala Ledeč z výsledku 1:0.
„My ve Světlé půjdeme s kůží na trh. Domácí jsou favoritem a to nejenom v derby a v celé soutěži, my jsme v útlumu, ale fotbal nemá logiku. Bude také záležet na výkonu rozhodčího, protože v poslední době nejsme u nich v oblibě,“ přiznal Kouba.