KRAJSKÝ PŘEBOR
H. BROD – PACOV (SOBOTA, 16.30)

Podle trenéra Karla Kolesy podali hráči Slovanu ve Ždírci moc ustrašený výkon a toho se chtějí doma proti Pacovu vyvarovat. „Nesmíme hrát bojácně, musíme dovolit v situacích jeden na jednoho. Doma se nebudeme ohlížet na soupeře a budeme hrát svůj fotbal,“ říká brodský trenér Karel Kolesa.

Po porážce doma s Okříšky (0:2) chtějí svěřenci trenéra Ladislava Táborského bodovat právě v Brodě. „Určitě tu sestavu změním, jedeme do Brodu pro body,“ říká sebevědomě Táborský a dodává: „Přátelské zápasy nám vycházely, ale proti Okříškám to byl hodně špatný výkon. V kabině jsme si vše vyříkali. Doufám, že se v pátek doladí příchod Marka Petnice z Rakouska. Jinak se budeme prezentovat důrazným fotbalem založeným na napadání soupeře. Určitě nebudeme zatažený vzadu,“ slibuje Táborský. Změny v sestavě slibuje i trenér Kolesa. „V týdnu s námi netrénovali dva hráči, kteří mají šrámy ze Ždírce. Takže jedna nebo dvě změny v sestavě nastanou,“ dodal brodský lodivod.

HERÁLEC – VELKÁ BÍTEŠ (NEDĚLE, 16.30)
Podobně jako v Brodě jsou na tom i v Herálci. V prvním kole vyšli bodově naprázdno v Moravských Budějovicích, kde sice ve druhém poločase vyrovnali hru, ale doplatili na neproměňování šancí a v závěru inkasovali podruhé.
Herálečtí fotbalisté budou i v letošní sezoně spoléhat především na domácí prostředí, kde se jim hlavně na jaře velmi dařilo a body tam ztrácel nejeden z favoritů. Podle předsedy heráleckého fotbalu Josefa Pátka bude v sestavě chybět jeden z nejlepších útočníků soutěže Marek Fukan, který si natáhl stehenní sval na hasičské soutěži.

„Kromě Fukana je nejistý start Maška, který bydlí v Pardubicích a má přírůstek v rodině, takže se chce věnovat rodině,“ řekl Pátek. Vykartovaný ještě zůstává Hrala, takže sestava bude podobná té v Budějovicích.
„Cesta k úspěchu povede, když se vyvarujeme chyb v obraně, budeme trpělivě čekat na brejky a potom se hlavně umět trefit,“ podotýká Pátek.