Teď čeká Lípu v domácím prostředí v neděli od 16.30 Havlíčkova Borová.

Hned v úvodním zápase potvrdil úlohu kanonýra Hrdlička, pokud mu forma vydrží, bude to pro Lípu velké plus. Příležitost dostali mladí záložníci Starý, Kříž a Šimek, všichni odvedli své a do mužstva dobře zapadli, svoji zkušenost uplatnili ostřílení borci Bouchner, Kučírek a Krpálek, shrnuto odvedli lipští fotbalisté dobrý kolektivní výkon. „Trochu to ještě drhlo v přechodu do útoku,“ přiznává trenér Zdeněk Jungvirt. „K domácí premiéře nastoupíme kompletní, z dovolené se vrátí ještě Fejt a Kutlvašr mladí. Sílu Borové neznáme, pokud však zopakujeme výkon z Budíkova, není třeba se čeho obávat. Chceme napadat soupeře a nutit ho k chybám, pozor si musíme dát na standardní situace, jichž Borová dovede využívat.“ dodal lipský fotbalový kormidelník, který věří v úspěch svého mužstva.


Zdá se, že bod z vlastního prostředí proti Tisu je málo, domácí ovšem nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy. Na dovolené byli Petr Veselý, Frühauer a Šrámek, pro zranění nehráli Chlubna s Kučerou.
Tis nehrál špatně, byly šance na obou stranách a remíza odpovídá průběhu střetnutí. V závěru mohl rozhodnout Němec, který běžel sám na gólmana a jeho zákrok zaváněl trochu faulem.


„Mile mě překvapil Stejskal na postu středního záložníka, rozhodně přínosem je návrat Radka Janáčka z Dlouhé Vsi. Do Lípy jedeme již kompletní, předloni jsme tam vyhráli 2:1 a ani tentokrát se nechceme vracet bez bodového zisku,“ je optimistou borovský trenér Roman Brukner.

Autor: Alois Svoboda