I. A TŘÍDA
SVĚTLÁ N.S. – LEDEČ N.S. 1:1

Na očekávané derby si našlo cestu jen něco málo přes dvě stě fanoušků. Kde jsou ty časy, kdy tento zápas sledovalo přes tisíc diváků. Domácí začali utkání jako uragán a Ledeč doslova zamkli na jejich polovině.

Do vedení šla Světlá již ve druhé minutě, kdy se ledečským fotbalistům nepodařilo míč odkopnout. K němu se dostal kapitán Císař a otevřel skóre zápasu. Potom domácím začal festival v zahazování gólových příležitostí. „Kdybychom do poločasu vedli o tři góly, tak bylo po zápase. Bohužel se tak nestalo,“ byl ještě druhý den po zápase zklamaný světelský trenér František Polák a dodal: „Kdybychom zápasy se Speřicemi a teď s Ledčí hráli v květnu, tak vyhrajeme 4:1 a 5:1 a Míra Křikava dá po třech gólech. Jenže jemu to teď prostě nelepí a šance neproměňujeme.“ Přežití úvodního náporu si pochvaloval ledečský šéf lavičky Miroslav Kouba.

„To, že jsme přežili úvodní světelský uragán, bylo klíčové k dalšímu průběhu hry. Při prvním gólu jsme byli sice ještě v kabinách, ale od třicáté minuty jsme začali hru vyrovnávat,“ zmínil Kouba.

Ve druhém poločase se domácí už nedostali do herního tempa. „Začali jsme hrát středem místo po lajnách, jak jsme si řekli a to vyhovovalo Ledči,“ přiznává Polák.

A Ledeč toho využila k vyrovnávacímu gólu, který vsítil Pajer. Diváci navíc ještě viděli dvě nastřelená břevna Tůmou, rozhodnout mohl i Valenta.

„Světlou jsme překvapili vysunutím Lebrušky na hrot, který na sebe vzal pozornost a odvedl velké množství černé práce a Vitiska dal v brance hráčům potřebný klid,“ dodal Kouba.

To jeho protějšku Františku Polákovi se moc chválit nechtělo. „Za prvních třicet minut bych pochválil celý tým, potom už nikoho.“