Svěřenci kouče Ctibora Křepinského totiž na jaře u svého okresního soka padli vysoko 7:2. „Dnes už na to v kabině vzpomínáme s úsměvem,“ řekl samotný trenér. „Bylo to samozřejmě hezké, ale letos tomu moc nevěřím,“ doplnil svého kolegu Radek Palán.

A jaký má důvod k pesimismu? „Chybí mi pět hráčů základní sestavy. Tři jsou dlouhodobě zranění, jeden je na dovolené a jeden má stopku kvůli červené kartě,“ odůvodnil své pochyby štocký lodivod a dodal: „Budeme rádi, když to dáme nějak dohromady, budou muset pomoci dorostenci.“

Ovšem rozhodně bitvu předem nevzdává. „Kůži lacino nedáme. Jsme si vědomi toho, že se Přibyslavi na nás nedaří. Loni jsme proti ní uhráli čtyři body a mohlo jich být dokonce šest,“ uvědomuje si Palán, podle kterého bude záležet i na tom, jestli se k jeho týmu přikloní fotbalové štěstíčko.

To v Přibyslavi takové problémy nemají. Křepinský se může spolehnout na kompletní sestavu. Navíc jeho svěřenci jsou ještě povzbuzeni minulou výhrou 8:1 proti Habrům. „Musíme ale rychle spadnout na zem a soustředit se na Štoky, kde to nebude jednoduché,“ nelítá v oblacích přibyslavský šéf lavičky.

Ten si hlavně přeje, aby se neopakoval loňský debakl. „Tam jsme nezvládli vůbec nic, ale ze všeho je potřeba se poučit,“ nepřehání tuto situaci Křepinský.
Pozor si jeho ovečky musí dát hlavně na soupeřovu útočnou fázi a jeho standardní situace. „Ty mají velmi dobře nacvičené, když se nám tohle povede pokrýt, tak bychom utkání mohli zvládnout,“ přemýšlí nad taktikou.

A jaký je cíl přibyslavského kormidelníka? „Chceme bodovat. Stoprocentně nechceme prohrát. Když chceme pomýšlet na přední příčky, tak musíme ve Štokách uspět,“ prozradil své ambice Křepinský.