KRAJSKÝ PŘEBOR
ŽDÍREC N. D. – HERÁLEC HB
Svěřenci trenéra Miroslava Plíška mají výtečný vstup do soutěže, když ze dvou odehraných podzimních kol krajského přeboru mají na svém kontě plný bodový zisk.

Nejprve si doma poradili v derby zápase s havlíčkobrodským Slovanem 2:1 a o týden na to excelovali v oslabené sestavě v Humpolci,kde vyhráli jednoznačně 3:0.

„Dobrý vstup do soutěže nepřeceňujeme, protože na jaře se nám vstup taky podařil a pak jsme měli útlum,“ přiznal ždírecký trenér Miroslav Plíšek.
Ve ždíreckém dresu se nyní nejvíce daří Pavlu Klimešovi, který podle trenéra Plíška těží z dobré spolupráce s Radkem Kolouchem. „Tito dva hráči si velice dobře sedli, ale mám k jejich hře ještě drobné výhrady, protože by mohli gólů střílet ještě víc,“ dodává Plíšek.

V uplynulé sezoně na podzim Ždírec doma vyhrál 2:1, ale na jaře rozjetý Herálec porážku sokovi oplatil v poměru 2:0, když se hosté nevyvarovali chyb v obraně, ale především nenašli recept na dobře hrajícího Fukana.

Ten bude podle slov heráleckého trenéra Petra Kuchty nejen chybět ve Ždírci, ale ještě tak měsíc si od fotbalu po natažení stehenního svalu odpočine.
„Jsme nejen bez Fukana, ale dlouhodobě nám chybí Vladimír Vašák a Hrala je stále v trestu. Příležitost tak dostanou jiní hráči,“ dodává Kuchta. Fotbalisté Herálce na úvod sezony prohráli v Moravských Budějovicích, ale doma navázali na jarní tažení a porazili Velkou Bíteš 3:2.

„Za druhý poločas v Moravských Budějovicích jsme si zasloužili remízu, když nám rozhodčí ještě neodpískal pokutový kop. Doma s Bítěší jsme vedli v pětašedesáté minutě 3:0, ale v závěru nás hosté dvakrát potrestali,“ vrátil se ke vstupu do podzimních bojů Kuchta. Ten také ví, že ho ve Ždírci nečeká nic jednoduchého.

„My musíme vyhrávat především doma a zvenku občas něco dovézt. Do Ždírce jedeme úplně v klidu, můžeme jenom získat,“ má jasno herálecký šéf lavičky. Domácí fotbalisté chtějí pokračovat na vítězné vlně. „Z každého soupeře máme respekt, ale doma chceme vyhrát. Musíme se vyvarovat excesů v obraně a nedělat chyby jako v Herálci,“ říká Plíšek.