Soupeři se dobře znají, ale ve větší fotbalové pohodě je nyní Přibyslav. Ta se hřeje po třech kolech na čele třídní tabulky skupiny A.

Přibyslavští fotbalisté sehráli zatím tři miniderby, ve kterých byli stoprocentně úspěšní. V prvním kole vyhráli v Chotěboři, kde rozhodl o třech bodech navrátilec Jan Flekal, který do derby s Pohledem nenastoupí.

„Už nám chyběl ve Štokách a nebude ani teď. Je po pracovním úrazu,“ přiznal přibyslavský šéf lavičky Ctibor Křepinský. Potom doma rozstříleli Habry (8:1) a minulý víkend vyhráli ve Štokách (1:2).

„Herně a výsledkově se nám nyní opravdu daří a musíme toho, že jsme v laufu využít,“ má jasno Křepinský. Pohledští fotbalisté odehráli dva zápasy venku, kam zatím jezdí na zájezdy. V prvním zápase prohráli 4:1 na ambiciózním Bedřichově a minulý týden prohráli rovněž o tři góly ve Speřicích.

„Sice jsme 3:0 prohráli, ale náš herní výkon byl velmi dobrý. Nastřelili jsme i dvě tyče a další šance jsme nevyužili. Byla to tam pro nás velká smůla,“ vrátil se k poslednímu zápasu pohledský předseda Petr Sobotka.

Jediné tři body, které pohledští fotbalisté uhráli, jsou za domácí výhru nad Štoky (3:0). Do Pohledu se po půl roce opět vrátil špílmachr z brodského Slovanu Petr Slanař a z Dlouhé Vsi přišel Josef Lukačina.

„Tito dva hráči jsou pro Pohled opravdu posily. Přesto chceme vyhrát a oplatit Pohledu jarní porážku z našeho hřiště, i když to nebudeme mít jednoduché,“ je si vědom Křepinský.

Zajímavostí je, že v loňských zápasech těchto soupeřů vždy vyhráli hosté. Přibyslav na podzim vyhrála v Pohledu 2:1 a Pohled jí to vrátil na jaře výhrou 1:0. „Věřím, že tentokrát bude domácí prostředí výhodou a doma si s Přibyslaví poradíme,“ říká Sobotka.