Derby rozhodl pohledský Pavel Janďourek

Havlíčkobrodsko – Rezerva brodského Slovanu poprvé letos obrala o všechny body vedoucí Bedřichov.

29.8.2011

Domácí prostředí se povedlo prolomit pohledským fotbalistům v zápasech s Přibyslaví, vloni vyhrávali hosté.Foto: Ivo Havlík

Derby vrchního posázaví vyzněl pro hráče Pohledu, kteří doma porazili janďourkovým gólem Přibyslav.

BEDŘICHOV – H. BROD B 1:2
Domácí se radovali z gólu ve 12. minutě, když Paulík nedal Adamcovi šanci. Bedřichov byl nadále nebezpečný a Záboj s Lacinou mohli vedení několikrát pojistit, ovšem skóre už se do přestávky neměnilo.
Do druhé půlky nastoupili hosté aktivněji, naopak domácím jakoby začaly docházet síly. V 77. minutě se z chumlu a s pomocí teče jednoho z domácích trefil Mišta. A domácím bylo ještě hůře.V 83. si Zeman věděl rady s pokutovým kopem a rozhodl tak o dělbě bodů.
Góly: 12. Paulík – 77. Mišta, 83. Zeman (PK). Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas 1:0. H. Brod B: Adamec – Veselý (57. Freudenrecich), Kuchta, Udržal, Semerád - Šnobl, Bača, Mišta, Fialka (71. Petřík) - Teplan (88. Duben), Zeman.

DOBRONÍN - CHOTĚBOŘ 1:2
Už v páté minutě se otevřel gólový účet zápasu, po chybě hostující obrany dokázal nabídnutou šanci využít Záškoda - 1:0. Do konce poločasu mohl Dobronín přidat pojistku po únicích středem, ale své šance neproměnil.
Ve druhém poločase začala hostující Chotěboř smazávat domácí tým ze hřiště a díky pohybu a tvrdosti dokázala v 63. minutě vyrovnat. Chybu v rozehrávce potrestal Čáp, který si Chvátala obhodil parádní kličkou a míč poslal do prázdné brány.
Vítězný chotěbořský úder dal v 90. minutě Martin Odvářka, který si po křídle prokličkoval celou obranu domácích a propálil Chvátala.
Góly: 5. Záškoda – 63. Čáp, 90. M. Odvářka. Rozhodčí: Čamera. ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka, Čapek, Somerauer – Kaplan, Jiří Hlaváček, Jan Hlaváček (33. Bílek), Moravec (75. Běloušek) – M. Odvářka, Benák.

PELHŘIMOV B - HABRY 2:0
Již v 8. minutě se po centru Hovorky prosadil hlavou a dostal Pelhřimov do vedení. Vydařenou čtvrthodinku domácích zakončil po rychlé akci a nahrávce Sládoka nabíhající Papež, který zblízka dorazil míč do hostující sítě. Hosté se nevzdali a až do konce úvodní části byli jednoznačně lepším týmem, který ale vyhořel na proměňování šancí.
I po přestávce byla domácí juniorka aktivnějším celkem a vítězství si už v pohodě pohlídala.
Góly: 8. Vlach, 14. Papež. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Habry: Krátký (46. Šembera) – Janouch, Vavřička, Kvanka, Moravec, Stránský, Korel, Michal, P. Bártík (68. Pipek), J. Bártík (83. Janouch), Toma.

POHLED – PŘIBYSLAV 1:0
Úvod zápasu patřil domácím, kteří přišpendlili Přibyslav na její polovině. Gólu se dočkali těsně před pauzou. Trestný kop Slanaře sklepnul Zych Janďourkovi, který z otočky přízemní střelou k tyči poslal Pohled do vedení. Ve druhém dějství se karty začaly pomalu obracet. Přibyslav byla aktivnější a v závěru zápasu se dostala i do několika šancí, které ovšem zneškodnil gólman Růžička.
Gól: 44. Janďourek. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 3:3. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Pohled: Růžička – Pospíchal, Venc, Sobotka, Klement (80. Fišer) – Slanař, Doležal, Říha, Lukačina – Zych (71. Horáček), Janďourek (89. Mach). Přibyslav: Matějka – Teml (78. R. Musil), Votava, Krčál, Smejkal – Strašil, Pochop, Němec, Škacha (66. T. Musil) – Vykoukal, Vopršal.

VĚŽNICE – ŠTOKY 2:2
Začátek patřil hostům, ale brankově se neprosadili. Naopak domácím vyšel brejk a Neuvirt je poslal do vedení. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, po rohu si dal vlastní gól Miksa. Štoky ovšem nesložily zbraně a Lóži po individuální akci snížil. Ve druhém dějství chtěli domácí vedení pojistit, ovšem ze závarů se jim Kubu překonat nepodařilo. Naopak na druhé straně utekl Buben a svou trefou zajistil dělbu bodů.
Góly: 17. Neuvirt, 19. vlastní Miksa – 38. Lóži, 75. Buben. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Věžnice: Šrámek – Milan Chalupník, Fikejz, Marek Chalupník, Martínek – Čaloud, Brukner, Šimoníček, Staněk (46. Fazekaš) – Pertlíček (65. Jaroš), Neuvirt. Štoky: Kuba – Miksa, Kunc, M. Dáňa, Havel – Kubát, Koutek (59. A. Dáňa), Stehlík, Bulant – Buben, Lóži (59. Jaroš).

SVĚTLÁ N. S. – HUMPOLEC B 1:0
Domácí tým začal dobře, už ve 2. minutě se po sražené střele Pohnětala dostal do šance Křikava, ale Padrnos ho vychytal. V 10. minutě rozehrál Tůma na zadní tyč trestný kop a Křikava otevřel skóre. Do konce poločasu viděli diváci šance na obou stranách, ale skóre se už neměnilo.
Pět minut po změně stran Pohnětal orazítkoval tyč, v 67. minutě pálil vedle Křikava a stejně dopadla i pěkná střela Muzikáře šest minut před koncem.
Gól: 10. Křikava. Rozhodčí: Sochor, ŽK: 4:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Světlá n. S.: Janota – Dvořák, Valenta, Čáslavský – Císař, Jelínek (65. Čuřík), Tůma, Pohnětal – Karel (53. Štros), Křikava, Rezek (83. Muzikář).

SPEŘICE – LEDEČ N. S. 4:1
Speřičtí začali tlakem. V 10. minutě Holenda donutil hosty chybovat a otevřel skóre. Hra nadále pokračovala podle domácích not, slibné šance měli Štěpán a Nenadál. Zasloužené pojistky se Dálnice dočkala z kopačky Nenadála po rohovém kopu ve 42. minutě. Druhý poločas začal opět tlakem Speřic. Po úniku Pohana skóroval v 53. minutě Štěpán. Pak však domácí až neuvěřitelně polevili a hosté se dostali do hry. Nejprve bojovník Pohan vykopl míč z brankové čáry, ale v 61. minutě Pajer snížil na 3:1. Následně Gramer zahodil megašanci a Brzoně protáhli oba Kavkové. Domácí z trápení vysvobodil Štěpán.
Góly: 10. Holenda, 42. Nenadál, 53. a 79. Štěpán – 61. Pajer. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Ledeč n. S.: Vytiska – Gramer, Šťastný, Lebruška (52. Hoffman), Pokorný (60. Příhoda), Slavětínský, L. Kavka, J. Kavka, T. Geher, Pajer, M. Geher.