Kožlí v Lučici nadělovalo kanára

Havlíčkobrodsko – Domácího prostředí využil Tis, který porazil Kamenici. Ostudu udělala Dlouhá Ves s Lučicí, kteří inkasovali šest gólů.

29.8.2011 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Hammer

TIS – KAMENICE 3:2
Tis diktoval tempo hry od začátku utkání a po čtvrthodině hry ho poslal do vedení M. vacek. Na něj navázal o pět minut později Zezulák a bylo to 2:0. Po přestávce navýšil opět M. vacek a bylo prakticky rozhodnuto. Hosté sice poté převzali iniciativu a podařilo se snížit Strašíkem, ale kontaktní branka přišla z jejich strany příliš pozdě.
Góly: 18. a 52. M. Vacek, 21. Zezulák – 70. Strašík, 90. Koukal. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Tis: Havel – Blažek (46. J. Benák), Kubát, Rosecký, Zadina – Zezulák (90. D. Kozlík), Kafka, Krajíček – M. Vacek (88. Miřátský), M. Kozlík, T. Vacek.

CHOTĚBOŘ B – KOŠETICE 1:2
V prvním poločase byla lepší rezerva Chotěboře a svou převahu dokázala vyjádřit i brankově, když se těsně před poločasem zapsal do listiny střelců Šimoňák. Další šance Bílka zůstaly nevyužité.
Ve druhé půli ale vypadla domácí záloha v důsledku vynuceného střídání Kaplana a hosté převzali taktovku hry. Během několika minut se jim podařilo utkání otočit a odvezli si tři body.
Góly: 40. Šimoňák – 63. Vejsada, 67. vlastní. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Chotěboř B: Křivský – Češík, Javorka, Ďoubal, Pleskač – Lacina, Kaplan (52. Pfeffer), Dvořák, Běloušek – Bílek, Šimoňák (61. Rakušan).

H. CEREKEV – H. BOROVÁ 3:3
Do vedení poslal Cerekev už ve 12. minutě Zelenka. Kuriozní situace vznikla těsně před přestávkou. Rozhodčí nejprve odpískal ve prospěch Borové pokutový kop, který následně odvolal. Zahrával se roh, ale domácí se na hru nekoncentrovali a hosté se tak dočkali lacino vyrovnání. Po přestávce využil mokrého terénu Kůta a své dvě střely učinil pro brankáře hostů nechytatelnými. V 75. minutě však chyboval brankář Soukup a nechal hosty snížit a v poslední minutě vyrovnali.
Góly: 12. Zelenka, 60. a 65. Kůta – 45. Němec, 75. Frühbauer, 90. Klement. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. H. Borová: Novosad – Janáček (80. Stejskal), Fikar, Tonar, Hošák, Frühbauer, Klement, J. Veselý, P. Veselý, Němec, Šrámek.

PACOV B – DLOUHÁ VES 6:1
K vidění byla naprosto jednoznačná partie. Hosté nestačili od samého začátku. Gólově je načal Gavrecký a pak se v rozmezí sedmi minut prosadili Zich, L. Rybčák a Podolský. Po přestávce tlak Pacova pokračoval, přesto hosté korigovali. V 71. minutě potrestal chybu Svobody Pospíchal. Hostům ale veškernou naději sebral hned vzápětí Jan Vlach a v závěru ještě využil pokutový kop střídající Z. Rybčák.
Góly: 22. Gavrecký, 30. Zich, 35. L. Rybčák, 37. Podolský, 72. Jan Vlach, 89. Z. Rybčák (PK) – 71. Pospíchal. Rozhodčí: J. Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 4:0. Dlouhá Ves: Jána – Krečman, Kunášek (66. Lukačina), Němec, Pabousek, M. Henzl, V. Henzl, Meloun, Šrámek, Pospíchal, Cibulka.

LUČICE - KOŽLÍ 0:6
Debakl 0:6 utrpěla v nedělním zápase na domácím hřišti Lučice. „Všechny branky padaly úplně stejně díky špatnému přechodu z obrany přes zálohu. Soupeř nám tam sbíral míče a chodil do nezformované obrany,“ hodnotí drtivou prohru trenér Lučic Pecha. Kožlí vstoupilo i do druhého poločasu aktivně a postupně navyšovalo skóre.
Góly: 17. 54. a 72. Voplakal, 36. a 61. Šimek, 82. Blažejovský. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas 0:2. Lučice: Simandl- Pecha, Marek, Beránek, Lančaryč – Blažek, Doležal (60. Sommer), Herman, Kubát – Nedoma, Mazuch. Kožlí: Vrána- Vladyka, Pešek, Vrzoň (82. Plesl), Pajer (53. Mikulda) – Radoš, Voplakal, Vosyka, Šimek – Blažejovský, Trpyšovský.

LÍPA - ČERNOVICE 0:2
Vyrovnaný zápas s hromadou šancí dostartovali v 11. minutě hosté, kteří orazítkovali břevno. Nevzdávali se, ale ani domácí. Za ty zahrozili nebezpečnými hlavičkami Bouchner a Hrdlička, ovšem bez gólového úspěchu.
Pod první gól zápasu se podepsal černovický Míka, který v 16. minutě využil chyby na vlastním vápně a z protiútoku rozvlnil síť za Vlasákem – 0:1. Šance se střídaly na obou stranách, gól, ale už v prvním poločase nepadl.
Ve druhém poločase pokračovala promenáda neproměněných šancí. Jediný míč do sítě dostal v 55. minutě Kubů, který se prosadil po prodlouženém autovém vhazování – 0:2.
Góly: 16. Míka, 55 Kubů. Rozhodčí: Frýž. ŽK: 2:4:. Diváci: 80. Poločas 0:1. Lípa: Vlašák – Souček, M. Prokš, Krpálek, Šimek – Bouda, Kučírek, Kříž, Bouchner - Kutlvašr, Hrdlička (Koref, J.Prokš).

29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.