Hrála se zde jedna skupina republikového turnaje Premiér cup starších žáků U15 za účasti družstev Hradce Králové, Čáslavi, Velkého Meziříčí a Slovanu Havlíčkův Brod. V úvodním kole turnaje se představilo celkem devadesát týmů.

H.BROD – H. KRÁLOVÉ 1:1
Do přestávky byli lepší hradečtí votroci, kteří se laciným gólem dostali i do vedení. Po změně stran se již domácí chlapci zakousli, vynutili si jasnou převahu, která však vedla pouze k vyrovnávajícímu gólu Krejdla.
Sestava H. Brodu pro všechna utkání: Beránek – Pazderka , Bača, Pártl, Fikar, Stojan, Bartok, Vlček, Rosecký, Franc, Jaroš, střídali Krejdl, Staníček, Jaroš, Klement, Megela, Němec.
H. BROD - ČÁSLAV 2:0
Chlapce z Losů dostal do vedení Staníček, o chvíli později měl gól na kopačce Bartok, čáslavský gólman však včas vyběhl a šanci zlikvidoval. Slovan dostal soupeře pod tlak, výhru pojistil až v samém závěru střetnutí Krejdl.

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 2:3
Domácí měli dobře našlápnuto k výhře ve skupině a šli také po úspěšné střele Klementa do vedení. Po přestávce však neunesli psychicky tlak a po hrubých chybách v bránění soupeř obrátil až na 1:3. V závěru střetnutí se sice Slovanu podařilo ještě dát kontaktní gól, na zvrat v utkání bylo již pozdě.„Spokojen být nemohu, kluci hráli chvílemi ležérně bez patřičného nasazení, a to rozhodlo. Pochvalu zaslouží jen záložník Bača a útočník Staníček, ostatní zůstali jenom na slabém průměru, očekával jsem lepší výkon,“ smutnil kouč Slovanu Ján Bždoch.
Příští kolo Premiér Cupu se hraje 20. září opět na brodském stadioně Na Losích.
„Turnaj měl svoji kvalitu. Jeho účelem bylo prověřit individuální schopnosti hráčů, jejich fyzickou odolnost i míčovou techniku. Nejtechničtějším kolektivem byl Hradec Králové, dalo se vybrat pět, šest kluků a budou-li ochotni na sobě dál pracovat, určitě o nich v budoucnu ještě uslyšíme,“ shrnul své poznatky šéf mládeže KFS Jihlava Roman Kučera.

Ostatní výsledky: Čáslav – Velké Meziříčí 3:1, Hradec Králové – Velké Meziříčí 3:1, Hradec Králové – Čáslav 1:0.

Konečné pořadí
1. Hradec Králové 5
2. Havlíčkův Brod 4
3. Velké Meziříčí 2
4. Čáslav 0

Alois Svoboda