Ve šlágru 6. kola dokázali vyhrát v Bystřici, která tak na svém hřišti přišla o téměř rok trvající neporazitelnost.

BYSTŘICE – ŽDÍREC N. D. 2:3
Hned na začátku hosté naznačili, že nepřijeli jen bránit, a Klimešovu pumelici musel vyrážet Trávníček. Bystřice hrozila přímočaře výhradně z pravé strany. Víchův aut Prášil elegantně prodloužil na Holého, jehož ránu zblízka ztlumil Rezničenko. Ždírecký brankář se pak proměnil v nahrávače. Po jeho dlouhém výkopu se nedohodli Veselý s gólmanem Trávníčkem a atakující Kolouch neměl po jejich srážce problém otevřít skóre. „U nás jde na podzim o tradiční věc. Zbytečně inkasujeme a pak honíme výsledek,“ zlobil se bystřický kouč Karel Fencl. „Hráli jsme trpělivě a dali šťastný gól, což nám pomohlo,“ připustil trenér Dekory Miroslav Plíšek.

Po úvodní trefě se střídaly šance na obou stranách. Nejprve si Prášil ze ždíreckých zadáků udělal kužely, slalomem prošel až k Rezničenkovi, ale jeho střela šla mimo. Dalšího nedorozumění v bystřické defenzivě mohl využít Klimeš, ovšem z úhlu prázdnou branku minul. Poté se na útočný výlet vydal Chocholáč, ideálně našel Prášila, který prostor mezi tyčemi opět netrefil. Poslední pětiminutovka úvodní půle patřila Ždírci. Kolouchovu bombu musel Trávníček vytěsnit na tyč, akce nakonec skončila rohovým kopem Klimeše, který ve vápně propadl až k osamocenému Kysilkovi, a Dekora odcházela do kabin už s dvoubrankovým náskokem.

„První poločas byl z naší strany vynikající, ale dalo se čekat, že Bystřice do druhé půlky vlétne náporem,“ věděl Plíšek. A nemýlil se. Domácí svého soupeře na čas přišpendlili, ale série rohových kopů nic vážného nepřinesla. Bystřické obraně naopak utekl Klimeš, zadovkou našel Matějku a Ždírec vedl rozdílem třídy. Teprve pak se na plné obrátky rozjela bystřická ofenzivní lavina. „Když se jí to umožní, hraje Bystřice vynikající fotbal, což se po našem třetím gólu stalo,“ podotkl Plíšek.

Domácí nápor režíroval především kapitán Holý. Jednu z jeho kolmic přetavil Illek z otočky ve snížení. Tři minuty nato předvedl parádní sólo Krošlák a po jeho střele už to bylo jenom o gól. Dekora se ovšem nepoložila, ustála ještě Prášilovu akci, po které trefil Holý jen boční síť, a pak už Bystřici do ničeho nepustila. „Ale musím říct, že jsme to uhráli na krev,“ uznal Plíšek.

„Hrál se atraktivní fotbal, padlo pět branek. Klukům patří dík, že to nepoložili ani za stavu 0:3,“ řekl Fencl, který se po závěrečném hvizdu zlobil na rozhodčího. „Netvrdím, že jsme si to neprohráli sami a že nás nějak poškodil, ale pozoruji už několik zápasů, že sudí absolutně nenastavují a nahrávají týmům, které rády zdržují. To, co dneska předváděl gólman soupeře, který při neuvěřitelně protáhlých odkopech od branky nastřádal snad pět minut, se jen tak nevidí. Ždírec něco podobného předváděl už i na jaře. Když vede, nechce hrát, rozhodčí jeho hráčům neustále vyhrožují nastavováním, a pak hned v devadesáté pískají konec.“

„Netvrdím, že jsme se po bystřickém snížení nesnažili kouskovat hru, museli jsme se přizpůsobit tomu, že nás kvalitní soupeř dostal pod tlak, ale rozhodně nešlo o nějaký extrém. Bystřice se do té situace dostala sama, kdyby hrála od začátku, nemusela dotahovat manko,“ dodal v klidu Plíšek.

Góly: 68. Illek, 71. Krošlák – 25. Kolouch, 42. Kysilko, 62. Matějka. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Bystřice: Trávníček – Vícha (88. Fulneček), Chocholáč, Veselý (46. Hrubeš), Mitáš – Krošlák, Zbytovský, Z. Sklenář (46. Padrtka), Illek – Prášil, Holý. Ždírec n. D.: Rezničenko – Matějka (73. Klupka), Kysilko, Sysel, Pleva – P. Novotný (90. Blažek), Čalkovský, Smejkal, Kučera – Klimeš (73. Pátek), Kolouch. Nejlepší hráči: Krošlák – Novotný, Klimeš.