„Bohužel, došlo na moje slova v kabině, abychom soupeře nepodcenili,“ byl rozzloben do telefonu trenér Tisu, Marek Kozlík.

Tis střílel do tyčí

Utkání ovlivnil hustý déšť. Domácí v něm chtěli navázat na výkon z Chotěboře, odkud si minulý týden přivezli tři body. Ze hry měli více hosté, ale do dvougólového poločasového vedení šli zásluhou Martina Lančariče, který se na trávník vrátil po operaci slepého střeva.

„Tis měl územní převahu, ale před brankou jsme jim nic nedovolili,“ řekl lučický trenér Zdeněk Pecha. Když po přestávce přidal Konvalina hlavou třetí gól, při kterém přeskočil Mílu Kozlíka i gólmana Sojku, bylo prakticky po zápase. „Nikdo našim hráčům nevěřil, ale já jo. Věděl jsem, že Tis můžeme doma porazit a třetí gól byl rozhodující,“ dodal Pecha.

Jedničkou v domácím týmu byl gólman Šimánek, který si s pokusy hostujících hráčů poradil. Potom to byla hra na jednu branku, ale Tis se v zakončení trápil. Přesto se mu podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Na 3:2 snižoval deset minut před koncem Kubát a ještě soupeře trápil. Ten se štěstím výhru uhájil.

„Škoda dvou tyčí a jednoho břevna, které jsme nastřelili. Věděli jsme, že Lučice tvořit nebude, ale vítězství ukopala,“ smutnil Kozlík.
Podle trenéra Pechy si jeho svěřenci zaslouží pochvalu především za bojovnost a větší vůli po vítězství.