U příležitosti tohoto významného výročí připravil FC Slovan Havlíčkův Brod fotbalovou pouť. Pozvání na tuto akci přijal držitel Zlatého míče z roku 1962, Josef Masopust a autor rozhodující penalty bělehradského finále mistrovství Evropy 1976, Antonín Paneka.

Tyto dvě fotbalové legendy budou od 14.30 křtít nový fotbalový Almanach, který je vydán právě k tomuto významnému výročí. Fanoušci a diváci si jej budou moci zakoupit na místě. Potom zahájí mistrovské utkání brodské áčko proti Velké Bíteši.

„Pokud přistoupíme k zápasu tak jako proti Polné, tak nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. První poločas jsme doslova prochrápali,“ nebral si servítky trenér Slovanu Karel Kolesa. Havlíčkův Brod nečeká nic jednoduchého, protože Velká Bíteš si vyšlápla na Polnou a v posledním kole získala skalp i vedoucího Ždírce.

„Přijedou určitě bránit a budou čekat na naši chybu. Ale my si chceme oslavy zpříjemnit první domácí výhrou,“ má jasno Kolesa. Ten taky slíbil , že udělá dvě změny v sestavě, které bude řešit na dnešním tréninku.

V poločasové přestávce tohoto utkání proběhne na hlavní travnatou plochu seskok parašutistů a dovednostní soutěže pro diváky o hodnotné ceny. Pro děti budou připraveny atrakce skákací hrad, dobrodružná země, opice a velká skluzavka.

Program fotbalové pouti
Přírodní tráva
9.00 – 15.00 mistrovské zápasy I. žákovské ligy H. Brod – Sparta Brno
14.30 křest Almanachu
16.00 – 18.00 mistrovský zápas krajského přeboru mužů H. Brod – Velká Bíteš. V poločase proběhnou dovednostní soutěže o hodnotné ceny
Umělá tráva
13.45 zahájení
14.00 – 16.00 dětský den
16.00 – 18.00 dětská diskotéka
18.00 – 22.00 posezení s hudbou

Masopust a Panenka pokřtí Almanach

Na středeční svátek svatého Václava si FC Slovan Havlíčkův Brod připravil oslavy ke 100. výročí od založení fotbalu. V rámci těchto oslav bude od 14.30 pokřtěn nový Almanach a křtu se zhostí držitel Zlatého míče určený pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 1962 Josef Masopust a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka. Organizátoři plánují oslavy na celý den. Na své si přijdou i děti, pro které je připraven dětský den či dětská diskotéka.