Rebelové nadále tápou

Havlíčkův Brod - Hokejisté Havlíčkova Brodu po dlouhé době získali alespoň bod. Jihlavská Dukla i Horácká Slavia Třebíč se domů vrací s prázdnou.

29.9.2011

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Hejtmánek

Trápení pokračuje. Prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu ani na pátý pokus nedokázali vyhrát. Slabou útěchou jim může být, že po několikazápasovém půstu získali alespoň bod. Další dva zástupci regionu vyšli ze středečních duelů s prázdnou, jihlavská Dukla prohrál 1:2 v Benátkách a Třebíč nestačila v Litoměřicích na Stadionu (2:4).

Naopak druholigovým zástupcům Vysočiny se včera dařilo. Pelhřimovský Spartak rozstřílel Kutnou Horu 7:2, suverénně si počínal i Žďár, který vyhrál 3:1 nad Hodonínem. Minimálně bod si připsala i Chotěboř, která doma hostila Břeclav. Po prodloužení byl stav 2:2 a rozhodovaly nájezdy, které však skončily až po uzávěrce tohoto vydání.

I. liga
BEROUN – H. BROD 2:1 po s. n.

Na úvodní branku zápasu si diváci museli počkat až do třetího dějství, v první a druhé části si sice oba týmy vytvořily několik dobrých šancí, ale překonat domácího Furcha a brodského Nerudu se žádnému z hráčů nepovedlo.
První gól padl až na začátku třetí části v přesilovce při trestu brodského Rytnauera. Besser při přesilové hře našel osamoceného Vlčka a ten překonal Nerudu – 1:0. Rebelové si poté zahráli dvě přesilové hry, ale ne a ne na Furcha vyzrát. To se jim povedlo až v 51. minutě, kdy dvojice Polodna s Kostourkem vyšachovali domácí obranu a druhý jmenovaný zařídil vyrovnání. Oba týmy se pak v závěru normální hrací době pokoušeli rozhodnout, ale bezvýsledně. Přišlo tak na řadu prodloužení, které ovšem o vítězi zápasu také nerozhodlo. Bonusový bod domácím nakonec přisoudil Klhůfek.
Branky a nahrávky: 43. Vlček (Besser, Milfait), rozhodující nájezd Klhůfek - 51. Kostourek (Polodna, Meidl). Rozhodčí: Grech - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:0. Havlíčkův Brod: Neruda – Morava, Ostrčil, Koma, Šenkeřík, Protivný, Pavlík, Sova, Jelínek – Polodna, Meidl, Kostourek – Jonáš, Semorád, Rytnauer – Švaňhal, Zábranský, Fiedler – Stehlík, Štěpánek, Musil.

BENÁTKY N. J. – JIHLAVA 2:1
Úvod utkání vyšel Jihlavě, ta si vytvořila několik zajímavých příležitostí, ale skóre se neměnilo. Nicméně i domácí Benátky se několikrát zahrozily, ale Halmoši byl vždy na správném místě. Změnu skóre přinesl až závěr druhé třetiny. Ve 39. minutě ujel obraně Dukly Král, toho hostující hráči zfaulovali, a tak rozhodčí nařídil trestné střílení. Král si z nabídnutou příležitostí věděl rady a Halmoši ho překonal střelou mezi betony – 1:0.
Jihlava však dokázala srovnat krok ve třetí části, ve 46. minutě trochu se štěstím vyrovnal Hubáček. Vyrovnávací trefa vlila Dukle do žil nový impuls a hned několikrát nebezpečně zahrozila. Domácí střídačka na to zareagovala oddechovým časem. Nakonec si však tři body připsali domácí. Na konci zápasu rozhodl Pavlů, jenž se trefil v 58. minutě v přesilové hře.
Branky a nahrávky: 39. Král (TS), 58. Pavlů (Vitásek) - 46. Hubáček. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Jihlava: Halmoši - Jaroš, Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Grundmanis, Malena – Čachotský, Hubáček, Hodek – Krupka, Domin, Polcar - Bezděk, Zeman, Jeslínek – Pometlo, Mikšovský, Maliník.

LITOMĚŘICE – TŘEBÍČ 4:2
Horáci šli v Litoměřicích v 9. minutě do vedení, když se prosadil Rangl přesnou střelou do šibenice. Třebíč poté pozorně bránila, ale i několikrát ohrozila domácího brankáře.
Na druhou část však hosté nebudou vzpomínat v nejlepším. Ve 24. minutě srovnal Kříž. To by ještě nebyla pro Třebíčany pohroma. Ta přišla až během 30. a 31. minuty. Domácí totiž během 95 vteřin vstřelili tři branky! Po trefách Hlusičky, Kloze a Holomka šly Litoměřice do pohodlného vedení 4:1. Horáci se z šoku oklepali až v závěru druhé části, zpátky na rozdíl dvou branek je dostal Dolníček. Dramatická zápletka se však nekonala a Litoměřice si pohlídaly dvoubrankové vedení a braly tak tři body.
Branky a nahrávky: 24. Kříž (Kloz, Tvrzník), 30. Hlusička (Drábek), 30. Kloz (Šinágl, Kříž), 31. Holomek (Slížek) - 9. Rangl (Havran, Dolníček), 38. Dolníček (Honejsek, Laš). Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 4:1, 0:0. Třebíč: Hrubec - Sedláček, Kadela, Havran, Sláma, Brož, Sobotka, Rangl, Dietz - Laš, Dolníček, Honejsek - Burian, Dočekal, Vondráček - Vítek, Čech, Přibyl - Kovalský, Kaut, Heřman.

II. liga
PELHŘIMOV – K. HORA 7:2

Branky a nahrávky: 2. Adam (Kubát), 4. Hadrava (Suk), 5. Tecl (Plachý, Rašner), 34. Kubát (Suk), 36. Suk (Hadrava, Kubát), 54. Hrbatý (Tecl), 57. Havel - 13. Bláha (Heřmanský), 33. Králíček (Bílek). Třetiny: 3:1, 2:1, 2:0.

ŽĎÁR N. S. – HODONÍN 3:1
Branky a nahrávky: 27. Plachý (M. Sobotka), 48. Havelka (R. Sobotka), 51. Ježek (Plachý, M. Sobotka) - 56. Rehuš (Komárek). Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.

Autor: Jan Hammer

29.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Z lesa zmizelo smrkové dřevo

V Habrech chystají nové parcely a komunitní centrum

Knoflíky proti násilí

Havlíčkův Brod - Příjemnou atmosféru spojenou s kreativní činností mohli v pátek 24. listopadu zažít návštěvníci Family Pointu v Havlíčkově Brodě.

Advent byl v minulosti dobou střídmosti a rozjímání

Havlíčkobrodsko – V neděli 26 prosince vzplane první ze čtyř svící na vánočním věnci. O týden na to se rozsvítí na Havlíčkobrdsku na náměstích a návsích vánoční stromy.

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Z vrtu budou čerpat sportovci i městys

Havlíčkova Borová – Dotaci ve výši 140 tisíc korun poskytne městys Havlíčkova Borová místní tělovýchovné jednotě Sokol.