Nakonec z toho byla exhibice domácího celku.

Vyrovnaný fotbal se hrál prvních třicet minut. Chotěboř dostal do vedení Somerauer, ale Hübnerovi se podařilo záhy vyrovnat. „Do tohoto okamžiku to ještě šlo, ale potom už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo,“ řekl asistent brodského béčka Karel Pazderka. Domácí do poločasu utekli na rozdíl dvou gólů, a když po přestávce Čáp zvyšoval na 4:1, bylo rozhodnuto. „Čtvrtý gól to rozhodl a mohli jsme zápas dohrát v klidu,“ řekl chotěbořský kouč Jiří Turek.

Brodský Valášek sice snížil, ale na jeho gól měli domácí ještě tři odpovědi a debakl byl na světě. Byla Chotěboř tak dobrá nebo Brod tak špatný? To byla otázka pro domácího kouče: „Asi obojí. My jsme opravdu zahráli dobře a hosté nepřijeli v optimální sestavě a na jejich hře to bylo prostě poznat,“ řekl Turek. Zápas navíc vůbec nevyšel brodskému brankáři Patriku Soukalovi, který má podíl na čtyřech gólech.

„Jestli to nebaví hráče v poli, tak to není tak vidět, jako když to nebaví brankáře, a toho našeho to fakt nebavilo,“ nebral si servítky Pazderka a dodal: „Na prohře se ale podílejí všichni a je mi to líto hlavně kvůli divákům, kterých tady z Brodu bylo víc než domácích.“

„Já mohu pochválit celý kolektiv, ale prim nám hrál autor hattricku Martin Somerauer, kterému dobře sekundoval Martin Odvářka,“ chváli svěřence Turek. Chotěboř se tak dostala na druhé místo v tabulce, kde ztrácí dva body na vedoucí světelskou Bohemku.