Dorostenci Slovanu nečekaně klopýtli ve vlastním hájenství s Otrokovicemi

Havlíčkův Brod – Ještě čtyři zápasy zbývají do konce fotbalové divize dorostu, chlapcům brodského Slovanu se ve vlastním prostředí nedařilo.

12.10.2011

Zápas jak na houpačce odehráli starší dorostenci brodského Slovanu (v tmavém) proti Otrokovicím, když prohrávali 1:3, podařilo se jim vyrovnat na 3:3 a nakonec se radoval soupeř z výhry 3:4. Bohužel pro domácí rozhodl smolný pokutový kop.Foto: Ivo Havlík

Starší těsně prohráli, mladší vybojovali alespoň bod.

DIVIZE ST. DOROSTU
H. BROD - OTROKOVICE 3:4
Hosté Na Losích potvrdili pověst útočného družstva a již v úvodní minutě šli do vedení. Domácí potom získali mírnou převahu, ve 23. minutě dlouhý nákop Horáka překvapil otrokovického gólmana, míč se odrazil od břevna a dorážející Staněk byl ve vyložené šanci faulován, Krejdl však nařízený pokutový kop poslal do tyče. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, kdy Vendl z rohového kopu posadil přesně na hlavu Horáka 1:1.

Potom Moravanům vyšel nacvičený signál při rohovém kopu a šli opět do vedení 2:1. Lépe vstoupili i do druhého poločasu, po tradiční chybě Slovanu ve středu hřiště využili brejkové situaci a utekli na 1:3.

Brodské chlapce to však nerozhodilo a po hodině hry dokázali v rozmezí dvou minut Špinarem a Pazderkou srovnali na 3:3. Blízko gólu byl dobře hrající Špinar, jeho střela hlavou šla nad břevno. Bojovalo se o každý míč, ve 77. minutě však nešťastně fauloval ve vápně Horák a mladíci z jihu Moravy si z penalty zajistili šťastnou výhru.

Slovanisté bojovali, srážely je však taktické chyby i hodně zbytečně prohraných osobních soubojů. Pochvalu zaslouží Pazderka, Staněk a zejména aktivní Špinar, příslibem jsou výkony Henka.
Góly: Horák, Špinar, Pazderka – Novotný 2, Tuček, Lánský. Poločas: 1:2. Havlíčkův Brod: Žáček – Molák, Horák, Hofrichter, Špinar, Vendl (85. Šíma), Pazderka, Henek, Staněk – Švec ( 56. Štědrý), Krejdl.

DIVIZE ML. DOROSTU
H. BROD - OTROKOVICE 2:2
Až na Dvořáka nastoupili domácí v kompletním složení. Hra byla od začátku spíše urputným bojem o míč a plná osobních soubojů, než pěkná fotbalová podívaná.

Trenéři sice nabádali chlapce k kombinační hře, kterou ovládají, přijali však podobně jako soupeř systém nakopávaných balonů a důrazné hry ve středu hřiště.

Skóre otevřel v 10. minutě Halák, do přestávky však Moravané srovnali na 1:1. Po změně stran poslal spoluhráče opět do vedení výborně hrající Pleva, soupeř však po zbytečné ztrátě míče a chybě obrany vyrovnal na konečných 2:2.

„Utkání vzdor četným vytvořeným šancím jsme nedokázali vyhrát.O dva body jsme však přišli právem, výkon, jaký jsme předvedli, na vítězství nestačí a zbytečně jsme si zkomplikovali situaci na čele tabulky. V dalším utkání v Prostějově musíme předvést zcela jinou hru, zlepšit proměňování šancí a odehrát celý zápas v maximálním tempu. Nic jiného než výhra nás nezajímá,“ prohlásil domácí kouč Tomáš Bárta.
Góly: Halák, Pleva – Smutný, Novák. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Bezděk – Halák, K. Svoboda, Šotola, Burjetka ( Horn) – M. Svoboda (47. Henek), Tuhý, Štědrý ( 57. Mejstřík), Pleva ( 60. Vendl) – Horáček, Prchal.