„Soupeře dobře znám a samozřejmě vím, že se jim v poslední době daří. Mají v kádru výborného Josefa Šplíchala a univerzálního Frantu Kříže, který zahraje stopera a teď dokonce i útočníka. Na tomto postu dal i dva góly,“ má přehled o soupeři brodský trenér Karel Kolesa.

Po posledním zápase v Herálci přišel brodský Slovan o oba brankáře. nejprve se zlomenou holení kostí skončil v nemocnici Jindřich Adamec a o hodinu později jej následoval s otřesem mozku i Patrik Soukal. „S kádrem máme celkově problém, protože kromě brankařů je zraněn Šimoníče a dlouhodobě Kunc s Bláhou. Ještě dnes večer (pozn. autora pátek) budu mluvit s Pavlem Kuchtou a Michalem Marešem o jejich výpomoci. Taky mohu prozradit, že jsme získali na hostování gólmana Petra Skryju z Vrchovimy, který by měl Jindru Adamce plnohodnotně nahradit,“ říká Kolesa.

Poslední měření sil Na Losích skončilo s tímto soupeřem 2:2. „My jedeme do Havlíčkova Brodu s pokorou a tento výsledek bychom brali,“ hlásí asistent trenéra Šimánka Pavel Klejdus. Ten bude Rostislava Šimánka, který je na dovolený ve Španělsku zastupovat na lavičce. „Víme, že Brod má teď problémy s gólmany a nedaří se hře jejich obránců, ale zálohu a útok mají kvalitní,“ dodává Klejdus. Domácí prokletí chtějí brodští fotbalisté už zlomit.

„Chceme získat jako v každém zápase tři body, ale před vlastním publikem jsme ještě na podzim nevyhráli a tak vyhrát je už teď nutností,“ přeje si Kolesa.