Svěřencům kouče Radka Šerého se v nové sezoně daří, jsou druzí a své postavení chtějí potvrdit i v domácím nedělním šlágru (14.30) 11. kola proti třetí Světlé nad Sázavou. Hosté ovšem svou kůži lacino rozhodně nedají, slibuje kouč František Polák.

Světlá nastoupí bez záložníka Tůmy

O síle soupeře trenér Dobronína dobře ví. „Je to obávaný střelec Křikava, kterému se teď moc nedaří. A zadruhé i středopolař Tůma, to jsou obávané zbraně. A celkově ten tým mají dobře poskládaný,“ ví kouč domácích.

Zároveň však věří, že by velkou roli mohla hrát momentální forma. A tu by podle všeho měl mít lepší jeho tým. „My jsme po posledním kole v Pohledu psychicky nahoře, oni naopak doma prohráli s pelhřimovským béčkem,“ míní Radek Šerý, který má tím pádem jasno. „Říkám na rovinu, že do zápasu půjdeme naplno, protože ho chceme zvládnout. Je to šlágr, hrajeme doma, diváci jsou také natěšení, a pokud se to všechno skloubí, jsme schopni Světlou porazit,“ tvrdí trenér, který možná udělá výjimku a vítěznou sestavu z Pohledu trochu změní. „Uvidíme po pátečním tréninku, jeden dva otazníčky tam mám,“ uzavírá.

A jak tedy vůbec vypadá situace v táboru světelských fotbalistů? „Každopádně máme z Dobronína respekt, alespoň já ano, protože jsem ho několikrát viděl hrát a oni mají výborný mančaft, dobře doplněný. Kdyby nezaváhali doma s Brodem, mohli být klidně první,“ říká kouč Světlé František Polák. „A myslím si, že tentokrát nedojde k žádnému podcenění, jako to bylo proti Pelhřimovu. Hráči vidí, že jsou druzí a jsou silní,“ doplňuje.

Co tedy na domácí tým vymyslí, a s jakým výsledkem by byl světeslký trenér spokojený? „Tomášovi Sedláčkovi to střílí a důležité bude pokrýt lajny, protože mají šikovné záložníky, kteří umí připravit góly. Musíme hrát ze zabezpečené obrany,“ má jasno Polák. „A já bych byl rád, kdybychom tam neprohráli. Každý bod proti takovému soupeři bude pro nás dobrý,“ dodává kouč, který se musí obejít bez zraněného Tůmy. „V sestavě budeme muset opět experimentovat, i když to nějak vymyšlené už mám.“

Vít Brabec, Petr Veselka