Šest zápasů doma, tři body. Takovou tristní bilanci mají fotbalisté brodského Slovanu na stadionu Na Losích.
Přitom v jedenáctém kole krajského přeboru po prvním poločase v zápase s Jemnickem to vypadalo nadějně. Hosté směrem dopředu nepředvedli nic, domácí Slovan se ujal po pěkném centru Hejkala a zakončení Petříka vedení a šest minut před odchodem do kabin ho mohl Hejkal na výšit, kdyby z pěti metrů netrefil gólmana.

„V kabině o poločase muselo být trochu křiku a domluvy,“ řekl jemnický asistent trenéra Pavel Klejdus. A mytí hlav v kabině splnilo u hostů svůj význam. Během šestnácti minut připravil Josef Šplíchal tři gólové přihrávky pro Františka Kříže a ten si připsal hattrick. „Zase jsme se porazili sami. O přestávce nabádám hráče, že Šplíchal s Křížem zatím nic nepředvedli, ale že jim stačí šance a dovedou to dát, ale hráči k tomu přistoupili laxně, přestali úplně hrát,“ smutnil po zápase brodský trenér Karel Kolesa a dodává: „Mám pro to vysvětlení, že buď hráči nemůžou, nebo nechtějí a já se přikláním k té první variantě.“ Rozhodující momenty zápasu byly určitě neproměněná šance Hejkala před koncem poločasu. „V tomto mementu nás Víťa Kopečků výrazně podržel a druhou půlku jsme to otočili,“ chválil svěřence v brance Klejdus.

A jak viděl zápas autor hattricku František Kříž? „První poločas byl z naší strany špatný. V tom druhém to rozhodly naše dva rychlé góly a pak jsme si vítězství pohlídali.“ Na třetím inkasovaném gólu nese vinu i nová akvizice v brodské brance Petr Skryja: „Rozhodly naše individuální chyby a malý důraz našich hráčů v obou šestnáctkách. Je tady mladý tým, kterému chybí jeden, dva zkušení borci.“ „Musíme si to vytrpět až do konce, a pak uvidíme, co s tím budeme dělat. Na rovinu říkám, že tři čtyři hráči to hrát nemůžou, ale musí to hrát. Jsou tady hráči, kteří netrénují, ale mají na to, a pak hráči, kteří trénují, ale nemají na to,“ řekl na závěr šéf brodské lavičky.