K vidění byl vyrovnaný fotbal, ve kterém hosté trestali chyby domácí obrany a zaslouženě si tak odvezli tři body.

ŽDÍREC N. D. – ST. ŘÍŠE 1:4
První přímá střela na branku měla zápis v šesté minutě zápasu, kdy to z pětadvaceti metrů zkoušel ždírecký Kysilko. Hned z protiútoku kopal standardku Tichánek, ale jeho centr na hlavu Osumanua neměl správný parametr. V zápětí přišla velká chvíle domácího gólmana Vymetala, který bravurně zneškodnil střelu M. Pokorného mířící ke vzdálenější tyči. Domácí se dostali ke slovu pouze přetaženým prudkým centrem, který Neuman podcenil a Klimešovu střelu hostující obránce odhlavičkoval na roh. Po půl hodině hry se hosté zásluhou M. Pokorného dostali do vedení, když ždírečtí stopeři nedostoupili a nechali ho v poklidu z hranice šestnáctky vystřelit.

Na druhý gól se čekalo pouze čtyři minuty a znovu byli úspěšní hosté. To pomezní rozhodčí otočil autové vhazování, míč se dostal k Merhautovi, který byl důraznější v osobním souboji a předložil míč opět M. Pokornému, kterému stačilo pouze nastavit nohu. „Vyšel nám vstup do utkání, kdy už v desáté minutě předvedl domácí brankář perfektní zákrok proti Pokornému a potom jsme se zaslouženě dostali do dvougólového vedení,“ řekl hostující trenér Luděk Kovačík.

Po přestávce přišla dvacetiminutovka domácích, kdy zamkli hosty před šestnáctkou a bylo z toho snížení, když Klimeš našel hlavu Koloucha. „Na Koloucha se připravujeme, říkám hráčů, že je důrazný ve vzduchu, a on nám dá gól,“ kroutil hlavou Kovačík. Po tomto gólu sahal Ždírec po vyrovnání, ale opět vyrobil nepochopitelnou chybu, když se ždírečtí obránci nechali přehodit z autu a Osumanu přeloboval Vymetala. „Co nám je platná dobrá hra, když vyrábíme takové chyby, kterými se porážíme sami. Gólem se vrátíme do hry a vzápětí se necháme z autu přehodit,“ supěl ždírecký lodivod Miroslav Plíšek. Hřebíček do rakve zatloukl domácím opět Osumanu po individuální akci. „Celé utkání rozhodl třetí gól, pak jsme si vedení pohlídali a myslím, že jsme tady zaslouženě vyhráli,“ byl spokojený Kovačík.

Góly: 49. Kolouch – 30. a 34. M. Pokorný, 60. a 87. Osumanu. Rozhodčí: Kliner, ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Ždírec n. D.: Vymetal – Takács, Sysel, Kysilko, Matějka (83. Klupka) – Ročárek (46. Kučera), Pátek, Smejkal, Novotný – Klimeš, Kolouch. Stará Říše: Neuman – Hekerle - Dvořák, Kadlec, Bartoš – Rygl, Merhaut, Tichánek, M. Pokorný (56. R. Pokorný) – Osumanu, Brnický (88. Valo). Nejlepší hráči: Klimeš – Kadlec, Merhaut.