To se jim ovšem ve dvanáctém kole I. A třídy nepovedlo a prohráli podruhé za sebou doma výsledkem 0:4.

Pro domácí to bylo smolné střetnutí. V první čtvrthodince odmítli dvě gólové nabídky, již v 10.minutě musel pro zranění odstoupit stoper Pospíchal, v poslední čtvrthodince byl vyloučen gólman Růžička, potom se ještě zranil Klement a pohledští fotbalisté dohrávali jen v devíti lidech, ale to již bylo rozhodnuto. „S herním projevem mužstva jsem byl vcelku spokojen, od začátku podzimu je naší Achillovou patou pohotové zakončování akcí, což v několika zápasech rozhodlo. Po odstoupení Pospíchala převzali dirigentskou taktovku Slanař s Klementem.

Světelského kanonýra Křikavu jsme sice v poli uhlídali, on se však prosadil při standardní situaci a jednou pohotově dorážel. Náš Janďourek měl také slibné příležitosti ke skórování, při zakončení však dopadl jako ostatní, chybí nám i trocha toho sportovního štěstíčka. Teď se musíme soustředit na nedělní střetnutí na hřišti posledních Habrů. Chceme konečně přerušit krizi, do které jsme spadli a přivést plný počet bodů,“ věří pohledský trenér Miroslav Krpálek.

Skláři jeli do Pohledu v roli mírného favorita, konečný výsledek 0:4 je však příliš krutý. „Hrubě jsem byl nespokojen s výkonem kluků do přestávky, kde v první čtvrthodince jsme sami nabídli soupeři dvě gólové tutovky, na štěstí byli domácí střelecky neškodní. Až po přestávce hráči předvedli hru podle mého gusta. Zraněného dirigenta hry Tůmu nahradil ve středu pole Čáslavský a svoji úlohu s úspěchem splnil. „Na podzim jsme většinou hráli slušný fotbal. i když se mužstvo některým výpadkům nevyhnulo. Rohodl gól na 2:0, kdy po rychlém protiútoku se prosadil Pohnětal. Ód té doby jsem již o naší výhře nepochyboval.“