Bolístku pofoukali jejich mladší kolegové, kteří pelhřimovské chlapce přehráli.

DIVIZE ST. DOROSTU
H. BROD - PELHŘIMOV 0:6

Předchozí debakl na Spartě Brno zanechal na brodském kolektivu psychické stopy. V sestavě se již sice objevili Švec s Berkym, hodně však chyběli Špinar, Henek i Staněk. Mladíci z města rekordů byli zpočátku aktivnější, jejich šance však s úspěchem likvidoval gólman Žáček. Z brodské strany stojí za zmínku podařené střely Krejdla a Pazderky, mezi tři tyče se však nevešly. Po čtvrthodince hry šli do vedení hosté po hrubce v bránění, těsně před přestávkou přehrál hostující útočník stopera Horáka a bylo to 0:2. Definitivní rozhodnutí přinesly dvě slepené branky hned po změně stran, hosté znovu potrestali minely v domácí obraně. To již defenziva Slovanu přestala existovat a Pelhřimov bez problémů dosáhl hladkého vítězství, a to ještě brankář Žáček uchránil spoluhráče od dvojciferné prohry.
„Kluci opět propadli v obranné činnosti a nedařilo se ani útočníkům. Z naší strany to byl alibistický výkon bez důrazu a nasazení a pro Slovan je štěstí, že podzimní část soutěže již skončila. Jen částečnou omluvou je skutečnost, že v sestavě soupeře bylo osm chlapců ročníku 1993, rozdíl dvou roků proti několika našim hráčům byl znát,“ připomněl brodský kouč František Souček.
Poločas: 0:2. H. Brod: Žáček – Pazderka, Horák, Hofrichter (60. K. Svoboda), Vendl – Berky, Štědrý (71. Tuhý), Šíma (46. Molák), Švec - Krejdl ( 81. Halák), Prokš.

DIVIZE MLADŠÍHO DOROSTU
H. BROD - PELHŘIMOV 3:1

Pokud Slovan chtěl udržet druhé místo v podzimní divizní tabuce, musel vyhrát. Domácím chyběli v sestavě Pleva (v trestu) a nemocní Henek s Běhounkem. Hosté začali aktivněji, ve 13. minutě zařídil po zaváhání domácího K. Svobody hostům vedení Obranec. Po změně stran vystřídal do té doby dobře hrajícího Baču stopér Horák, a to znanenalo stop pro všechny útočné choutky hostů. Domácí se dostali´do tlaku a hrálo se převážně na polovině Pelhřimova a bylo otázkou času, kdy obrana hostů povolí. Po hodině hry odčinil své zaváhání Karel Svoboda, když po standardní situaci skvěle zareagoval na propadnutý balon a z voleje ho uklidil do sítě. O pět minut soupeř fauloval ve vápně a penaltu bezpečně proměnil Halák.
„Po druhé za sebou jsme museli otáčet nepříznivý stav a podařilo se. Mužem zápasu byl Karel Svoboda, který nejdříve chyboval a po přestávce své zaváhání důležitým gólem napravil. Pochvalu zaslouží celý kolektiv, který bojovným výkonem zařídil, že tři důkežité body zůstaly Na Losích,“radoval se šéf brodské lavičky Tomáš Bárta.
Goly: 26. a 73. (PK) Halák, Svoboda – Obranec. Poločas: 1:1. H. Brod: Bezděk – Vendl, K. Svoboda, M. Svoboda (60. Šotola). Burjetka – Báča (46. Horák), Tuhý, Štědrý (57. Mejstřík), Prchal –Halák, Horáček (72. Horn).